Reklama
reklama

Strážníci dopadli „řetízkáře“, starší muž ho dokázal sledovat

Dopadnout třicetiletého muže, který o několik minut dříve strhl důchodkyni z krku řetízek, se podařilo včera odpoledne brněnským strážníkům. Výraznou zásluhu na jeho zadržení má šedesátiletý muž, který zloděje sledoval, popsal jak vypadá a kam tramvají odjel.

Muž v centru města celý incident s řetízkem viděl a přistoupil k pachateli do tramvaje směřující do Husovic. Když v Mostecké ulici postřehl hlídkující strážnici, vystoupil, oslovil ji a souběh událostí jí v rychlosti vylíčil. Důkladně jí pachatele popsal a doplnil také informaci, že muž zůstal v tramvaji. „Strážnice okamžitě předala informaci operačnímu středisku, jež k husovické vozovně vyslalo nejbližší autohlídku. Strážníci viděli podezřelého mladíka utíkat směrem ke Svitavské ulici, kde ho dostihli a zadrželi,“ popsal zásah mluvčí policie Jakub Ghanem. Pro podezření ze spáchání trestného činu si jeho případ  převzala policie.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Kontrola ledu Foto: Centrum news
Muž si chtěl v Králově Poli zkrátit cestu přes jezírko. To ale nebylo dostatečně zamrzlé a muž se propadl do ledové vody. Nebýt náhodného kolemjdoucího, patrně by utonul.
24.01.2018 - 07:23
Policie Foto: Centrum news
Muž, který řídil bez řidičského průkazu přejel dvojitou čáru. Když spatřil auto policie, zaparkoval a snažil se uniknout strážníkům. Mezitím na jeho místo přelézal spolujezdec.
23.01.2018 - 16:05
Krajský úřad Foto: Centrum news
Celkem 437 žádostí o „kotlíkové dotace“ za 44,893 milionu korun schválila krajská rada na svém jednání v pondělí 22. ledna 2018. Šlo o první schválené žádosti podaných v první krajské výzvě...
23.01.2018 - 07:29
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Komentáře