Reklama
reklama

Strážníci dopadli dvojici mladíků. Seděli v autě, do kterého se vloupali

Potemnělou slepou uličku se zaparkovanými auty si v noci na dnešek v Husovicích vybrala dvojice, jejíž chování bylo nápadné jednomu z místních. Strážníkům na tísňovou linku zavolal, že mladíci nahlížejí do zaparkovaných vozidel a on má obavy, že se do nich chtějí vloupat.

Brněnští strážníci oblast prohledali, a nakonec v jednom z aut u křižovatky Svitavské a Rotalovy ulice objevili osmnáctiletého a šestnáctiletého muže odpovídající popisu. Na výzvu k prokázání totožnosti reagoval starší z nich tím, že sáhl do schránky u spolujezdce a vytáhl z ní pouze osvědčení o registraci vozidla. Z dokladu ovšem vyplývalo, že ani jeden z nich není majitelem renaultu.

„Strážníci Jednotky operativního zásahu současně automobil kontrolovali pod světlem baterky a zjistili, že okénko u zadních dveří je vysypané. Oba muže proto nechali vystoupit a přivolali k nim státní policisty pro podezření ze spáchání trestného činu,“ uvedl mluvčí strážníků Jakub Ghanem s tím, že ještě před příjezdem hlídky policie se muži strážníkům přiznali, že se do auta dostali násilím.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Auta na zákazu zastavení Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Není složité narazit v Brně na řidiče, kteří nedodržují dopravní předpisy. Někteří si dokonce pletou značku zákazu zastavení se značkou parkoviště.
22.03.2018 - 10:29
Rodina, která využila šance na nový domov Foto: B. Kleinhamplová
Prodloužení nájemní smlouvy bylo v březnu schváleno čtyřicáté rodině, která se účastní projektu Rapid Re-Housing. Byla tak překonána úspěšnost 80 procent v udržení bydlení, kterou si Brno před...
22.03.2018 - 07:25
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
V Jihomoravském kraji prudce vzrostl počet lidí s tuberkulózou. Zatímco v roce 2016 bylo v kraji 47 nemocných, loni jejich počet vzrostl na 66.
21.03.2018 - 19:53
Komentáře