Reklama
reklama

Stará žena přečkala noc v lese. Nad ránem ji vrtulník našel u Útěchova

V pondělí před jedenáctou hodinou večer oznámil na tísňovou linku policie muž, že hledá svoji 74letou příbuznou. Se zraněnou nohou a silně dehydratovanou ji policisté našli až v úterý časně ráno v lese mezi brněnskými částmi Ořešín a Útěchov. Při hledání ženy pomohlo zaměření mobilního telefonu a vrtulník s termovizí.

Čtyřiasedmdesátiletá paní odešla z domu, nikomu z rodiny nic neřekla a nezvedala ani mobilní telefon. Rodina už obvolala všechny známé a místa, kde by paní mohla být, ale nikdo o ní nevěděl. "Navíc u seniorky se začala projevovat Alzheimerova nemoc, proto existovalo podezření, že ztratila orientaci a za tmy nemůže najít cestu domů," připomněla mluvčí policie Petra Vedrová.

 

Policisté proto začali s rozsáhlou pátrací akcí v severní části Brna, kde se podařilo lokalizovat mobilní telefon pohřešované. Hlídky pátraly v přilehlých obcích, na hlavních tazích mezi obcemi i na polních a lesních cestách. S rozedněním na místo přiletěl i vrtulník. Kolem půl šesté ráno se podařilo pohřešovanou paní nalézt v lese asi dva kilometry za Útěchovem. Měla zraněnou nohu, nemohla chodit a byla silně dehydrovaná. "Policisté ji zafixovali na nafukovací lehátko a zakryli tepelnou fólií. Zraněnou ženu na nosítkách pak přenesli z lesa k silnici, kde ji předali přivolaným zdravotníkům," dodala mluvčí.

 

Žena si snad z tohoto nepříjemného nočního zážitku neodnese ještě závažnější zdravotní komplikace.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Komentáře