Reklama
reklama

Stará žena přečkala noc v lese. Nad ránem ji vrtulník našel u Útěchova

V pondělí před jedenáctou hodinou večer oznámil na tísňovou linku policie muž, že hledá svoji 74letou příbuznou. Se zraněnou nohou a silně dehydratovanou ji policisté našli až v úterý časně ráno v lese mezi brněnskými částmi Ořešín a Útěchov. Při hledání ženy pomohlo zaměření mobilního telefonu a vrtulník s termovizí.

Čtyřiasedmdesátiletá paní odešla z domu, nikomu z rodiny nic neřekla a nezvedala ani mobilní telefon. Rodina už obvolala všechny známé a místa, kde by paní mohla být, ale nikdo o ní nevěděl. "Navíc u seniorky se začala projevovat Alzheimerova nemoc, proto existovalo podezření, že ztratila orientaci a za tmy nemůže najít cestu domů," připomněla mluvčí policie Petra Vedrová.

 

Policisté proto začali s rozsáhlou pátrací akcí v severní části Brna, kde se podařilo lokalizovat mobilní telefon pohřešované. Hlídky pátraly v přilehlých obcích, na hlavních tazích mezi obcemi i na polních a lesních cestách. S rozedněním na místo přiletěl i vrtulník. Kolem půl šesté ráno se podařilo pohřešovanou paní nalézt v lese asi dva kilometry za Útěchovem. Měla zraněnou nohu, nemohla chodit a byla silně dehydrovaná. "Policisté ji zafixovali na nafukovací lehátko a zakryli tepelnou fólií. Zraněnou ženu na nosítkách pak přenesli z lesa k silnici, kde ji předali přivolaným zdravotníkům," dodala mluvčí.

 

Žena si snad z tohoto nepříjemného nočního zážitku neodnese ještě závažnější zdravotní komplikace.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře