Reklama
reklama

Srny a divočáci jsou na podzim největším nebezpečím pro řidiče

Tak jako každý rok, tak i letos s přicházejícím podzimem přibývá střetů se zvěří. Především srny, ale i divoká prasata migrují přes silnice a stávají se tak častým terčem pro řidiče aut. Policisté proto upozorňují na zvyšující se počet střetů s lesní zvěří.

Vesměs se všechny tyto nehody stávají mimo území obcí a měst a dochází k nim především v nočních či brzkých ranních hodinách. Nejčastěji ke střetům se zvěří dochází při průjezdu lesem, kolem větrolamu, remízku nebo kukuřičného pole. „V letošním roce již policisté řešili čtyři desítky takových nehod a je pravděpodobné, že jich ještě bude přibývat. Jen v minulém týdnu přibylo do statistik pět takových událostí,“ uvedl mluvčí policie Petr Zámečník s tím, že policisté apelují na řidiče, aby v tomto období byli obzvláště předvídaví a počítali s možností vběhnutí zvěře do jízdní dráhy vozidla.

Zatím poslední nehodu s účastí lesní zvěře evidují policisté od nedělního večera, kdy u Bzence divoké prase srazil řidič osobního vozidla Volvo. Prase střet nepřežilo a na autě vznikla škoda 50 tisíc korun.

Pokud dojde ke srážce se zvěří, je povinností řidiče kontaktovat Policii ČR – například prostřednictvím tísňové linky 158. Na operační středisko je podstatné upřesnit základní údaje: místo střetu, zranění osob a také sdělit, jestli sražená zvěř netvoří překážku v silničním provozu. Policisté, kteří na místo vyjedou, provedou ohledání a zadokumentují událost. U těchto dopravních nehod je vždy potřeba vyrozumět příslušné myslivecké sdružení, které zajistí odvoz mrtvé zvěře.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Během druhého srpnového víkendu se město proměnilo v obří hudební scénu. Představily se desítky umělců, na které se přišlo podívat více než 16 000 diváků.
19.08.2017 - 16:04
Včera krátce po půl třetí odpoledne se u stanice Olbramkostel na železničním přejezdu střetl vlak s osobním autem.
19.08.2017 - 12:45
Největší obchodní centrum severní části Brna, Nákupní centrum Královo Pole, zná svého nového majitele. Investiční skupina CPI Radovana Vítka jej získala od britského investora do realit, skupiny...
19.08.2017 - 09:10
Dvanáctiletá dívka je pohřešovaná od úterního večera, kdy byla spatřena na zastávce Kuldova v Brně-Zábrdovicích. Policisté prověřují nemocnice i všechna známá místa.
18.08.2017 - 18:16
Tři srpnové dny, během kterých se v jihomoravské metropoli pozmění režim. Centrum i okolí ožije, noční klid vezme za své a reaguje například i Ředitelství silnic a dálnic. Do města zavítá...
18.08.2017 - 08:57
V parku na Kraví hoře čekalo dnes v noci na policistu překvapení. V nastartovaném autě seděl muž v bezvědomí. Zřejmě se pokoušel o sebevraždu.
17.08.2017 - 13:47
Komentáře