Reklama
reklama

Srny a divočáci jsou na podzim největším nebezpečím pro řidiče

Tak jako každý rok, tak i letos s přicházejícím podzimem přibývá střetů se zvěří. Především srny, ale i divoká prasata migrují přes silnice a stávají se tak častým terčem pro řidiče aut. Policisté proto upozorňují na zvyšující se počet střetů s lesní zvěří.

Vesměs se všechny tyto nehody stávají mimo území obcí a měst a dochází k nim především v nočních či brzkých ranních hodinách. Nejčastěji ke střetům se zvěří dochází při průjezdu lesem, kolem větrolamu, remízku nebo kukuřičného pole. „V letošním roce již policisté řešili čtyři desítky takových nehod a je pravděpodobné, že jich ještě bude přibývat. Jen v minulém týdnu přibylo do statistik pět takových událostí,“ uvedl mluvčí policie Petr Zámečník s tím, že policisté apelují na řidiče, aby v tomto období byli obzvláště předvídaví a počítali s možností vběhnutí zvěře do jízdní dráhy vozidla.

Zatím poslední nehodu s účastí lesní zvěře evidují policisté od nedělního večera, kdy u Bzence divoké prase srazil řidič osobního vozidla Volvo. Prase střet nepřežilo a na autě vznikla škoda 50 tisíc korun.

Pokud dojde ke srážce se zvěří, je povinností řidiče kontaktovat Policii ČR – například prostřednictvím tísňové linky 158. Na operační středisko je podstatné upřesnit základní údaje: místo střetu, zranění osob a také sdělit, jestli sražená zvěř netvoří překážku v silničním provozu. Policisté, kteří na místo vyjedou, provedou ohledání a zadokumentují událost. U těchto dopravních nehod je vždy potřeba vyrozumět příslušné myslivecké sdružení, které zajistí odvoz mrtvé zvěře.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Stánek na BVV Foto: Magistrát města Brna
Veletrh cestovního ruchu Go a Regiontour dnes začíná na brněnském výstavišti. Brno se představuje stánkem ve stylu prvorepublikové kavárny. Naláká tak na největší akci letošního roku – festival ke...
19.01.2018 - 07:16
Muzeum města Brna chystá na Špilberku výstavu „Rok 1918 – co nám válka vzala a dala…“ Foto: Magistrát města Brna
Technické muzeum v Brně, Moravské zemské muzeum, Muzeum města Brna a Muzeum Brněnska se zapojí do výstavního cyklu Republika 100, který oslaví sto let od vzniku samostatného Československa....
18.01.2018 - 15:40
Komplikace na dálnici D1 Foto: HZS JMK
Ani včera se dálnice D1 neobešla bez dlouhých kolon a nehod. Vozovka byla extrémně namrzlá a sypače soli popojížděly pomalu s kolonami, které se vytvářely v obou směrech.
18.01.2018 - 06:58
Malá lvíčata Foto: Zoo Brno
Chovateli mladých lvíčat, která se narodila 29. prosince v brněnské zoo, se podařilo pořídit první snímky těchto dvou roztomilých mláďat.
17.01.2018 - 17:40
Komentáře