Reklama
reklama

Soudní jednání o vydání Kevina Dahlgrena do Česka začne v USA 12. září

Američan Kevin Dahlgren, který je obviněn ze čtyřnásobné vraždy svých příbuzných v Brně-Ivanovicích, se před soud v Alexandrii u Washingtonu postaví 12. září. Bude probíhat jednání o jeho vydání do České republiky. Žádost o vydání podezřelého muže do České republiky předalo ministerstvo spravedlnosti ČR americkým úřadům v polovině července.

Dvacetiletý muž v Brně-Ivanovicích  údajně usmrtil svou sestřenici, jejího manžela a jejich dva syny. Šlo o jeden z nejbrutálnějších činů, který jihomoravští kriminalisté kdy vyšetřovali. Motiv činu není známý. Dahlgren pravděpodobně jako první zabil v domě svoji sestřenici Veroniku, pak jejího manžela a staršího syna. Mezi tím ho v domě viděla pošťačka a paní na úklid, kterou Dahlgren poslal domů. Po jedné hodině měl zabít mladšího syna, který se vrátil ze školy. Následně odjel autobusem a tramvají do centra Brna, odkud si vzal taxi na letiště do Vídně a odletěl domů do USA. Během letu na něj byl v České republice vydán zatykač. Na jeho základě ho pak 23. května americká FBI zadržela po příletu na letiště ve Washingtonu.

"Soudní jednání ve věci Dahlgrenova vydání bylo u soudu v Alexandrii nařízeno na 12. září," potvrdil Martin Pizinger z českého velvyslanectví v USA. Zda verdikt padne týž den, či zda bude jednání delší, ze soudních dokumentů nevyplývá. Líčení bude řídit soudce Ivan Davis.

Zda Spojené státy muže vydají, není jasné. Své občany ke stíhání v zahraničí vydávají americké úřady jen ojediněle. Pokud by vydán byl, hrozí v Česku Dahlgrenovi výjimečný trest, tedy až doživotní pobyt za mřížemi.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře