Reklama
reklama

Soud potrestal policistu. Uložil mu 100 hodin obecně prospěšných prací

Za porušování autorských práv potrestal dnes brněnský krajský soud policistu, který působí jako asistent u jihomoravské Speciální pořádkové jednotky. Nadstrážmistr Jakub K. si musí odpracovat 100 hodin obecně prospěšných prací.

Jakub K. měl totiž z rodinného počítače zveřejnit na internetu k volnému stažení 500 hudebních skladeb a 30 filmů. Policista ale vinu popírá s tím, že to udělal patrně někdo z jeho rodiny.

Za porušování autorských mu již okresní soud Brno-venkov uložil trest 150 hodin obecně prospěšných prací. Kromě zveřejnění hudebních a filmových hitů nelegálně používal v rodinném počítači i jeden z programů.

Odvolací krajský soud dnes dospěl k závěru, že nelegální využití programu nelze prokázat a trest policistovi o 50 hodin snížil. Policista ale přesto není s výsledkem spokojen. Podle jeho právního zástupce chybí jakýkoli přímý důkaz. Proto se patrně obrátí na Nejvyšší soud.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Letos v dubnu vyvolal poprask a nevoli obcí, o kterých se nelichotivě zmiňoval, nyní vychází jeho nová verze. Autentický průvodce To je Brno má i novou kapitolu, v níž dotčená místa vyzdvihují svou...
21.09.2017 - 19:53
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Komentáře