Reklama
reklama

Slovák byl z republiky vyhoštěn. Přesto dál podváděl ženy

Brněnští kriminalisté vyšetřují případ sedmatřicetiletého muže ze Slovenska, kterého již obvinili z pěti trestných činů. Z krádeže, podvodu, zpronevěry, neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Vychytralý muž má obdobných případů na svědomí určitě více, se ženami se seznamoval na internetu prostřednictvím serverů Lide.cz a Libimseti.cz.

Muž se začátkem letošního roku seznámil prostřednictvím internetové seznamky se čtyřiačtyřicetiletou ženou.  Patrně působil natolik důvěryhodně, že již dva týdny po seznámení přesvědčil ženu, že by si mohli pořídit společný byt a dokonce došlo i k podepsání kupní smlouvy. Tvrdil, že má v Praze velkoobchod s čaji. Vyvezl ji také do Francie a Itálie na dovolenou, kam s nimi jela i dvaadvacetiletá dcera. Ta muži půjčila peníze na údajnou opravu auta a platila také benzín a poplatky za mýtné. Peníze ji ovšem matčin bývalý přítel dosud nevrátil. 

Povedenému nápadníkovi se podařilo pod různými záminkami získat ženinu platební kartu i s PIN kódem, kdy prováděl různé výběry a transakce bez jejího vědomí. Asi po dvou měsících známosti ženě odcizil notebook a zmizel. Oběma dámám tak způsobil celkovou škodu téměř sto tisíc korun. 

„Policistům se podařilo muže vypátrat. Zdržoval se na území České republiky, přestože mu byl uložen trest vyhoštění. Mimo to má podezřelý také bohatou majetkovou trestní minulost, kdy obdobným způsobem okradl v Praze celkem jedenáct žen, loni byl však propuštěn v rámci amnestie. Nyní mu za jeho jednání může hrozit až pětiletý pobyt za mřížemi,“ uvedla mluvčí policie Andrea Straková s tím, že kriminalisté žádají případně další poškozené ženy, aby kontaktovaly Policii České republiky.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře