Reklama
reklama

Slovák byl z republiky vyhoštěn. Přesto dál podváděl ženy

Brněnští kriminalisté vyšetřují případ sedmatřicetiletého muže ze Slovenska, kterého již obvinili z pěti trestných činů. Z krádeže, podvodu, zpronevěry, neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Vychytralý muž má obdobných případů na svědomí určitě více, se ženami se seznamoval na internetu prostřednictvím serverů Lide.cz a Libimseti.cz.

Muž se začátkem letošního roku seznámil prostřednictvím internetové seznamky se čtyřiačtyřicetiletou ženou.  Patrně působil natolik důvěryhodně, že již dva týdny po seznámení přesvědčil ženu, že by si mohli pořídit společný byt a dokonce došlo i k podepsání kupní smlouvy. Tvrdil, že má v Praze velkoobchod s čaji. Vyvezl ji také do Francie a Itálie na dovolenou, kam s nimi jela i dvaadvacetiletá dcera. Ta muži půjčila peníze na údajnou opravu auta a platila také benzín a poplatky za mýtné. Peníze ji ovšem matčin bývalý přítel dosud nevrátil. 

Povedenému nápadníkovi se podařilo pod různými záminkami získat ženinu platební kartu i s PIN kódem, kdy prováděl různé výběry a transakce bez jejího vědomí. Asi po dvou měsících známosti ženě odcizil notebook a zmizel. Oběma dámám tak způsobil celkovou škodu téměř sto tisíc korun. 

„Policistům se podařilo muže vypátrat. Zdržoval se na území České republiky, přestože mu byl uložen trest vyhoštění. Mimo to má podezřelý také bohatou majetkovou trestní minulost, kdy obdobným způsobem okradl v Praze celkem jedenáct žen, loni byl však propuštěn v rámci amnestie. Nyní mu za jeho jednání může hrozit až pětiletý pobyt za mřížemi,“ uvedla mluvčí policie Andrea Straková s tím, že kriminalisté žádají případně další poškozené ženy, aby kontaktovaly Policii České republiky.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dvoumetrová kraslice Foto: Centrum news/ Pavel Podešva
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře