Reklama
reklama

Slovák byl z republiky vyhoštěn. Přesto dál podváděl ženy

Brněnští kriminalisté vyšetřují případ sedmatřicetiletého muže ze Slovenska, kterého již obvinili z pěti trestných činů. Z krádeže, podvodu, zpronevěry, neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Vychytralý muž má obdobných případů na svědomí určitě více, se ženami se seznamoval na internetu prostřednictvím serverů Lide.cz a Libimseti.cz.

Muž se začátkem letošního roku seznámil prostřednictvím internetové seznamky se čtyřiačtyřicetiletou ženou.  Patrně působil natolik důvěryhodně, že již dva týdny po seznámení přesvědčil ženu, že by si mohli pořídit společný byt a dokonce došlo i k podepsání kupní smlouvy. Tvrdil, že má v Praze velkoobchod s čaji. Vyvezl ji také do Francie a Itálie na dovolenou, kam s nimi jela i dvaadvacetiletá dcera. Ta muži půjčila peníze na údajnou opravu auta a platila také benzín a poplatky za mýtné. Peníze ji ovšem matčin bývalý přítel dosud nevrátil. 

Povedenému nápadníkovi se podařilo pod různými záminkami získat ženinu platební kartu i s PIN kódem, kdy prováděl různé výběry a transakce bez jejího vědomí. Asi po dvou měsících známosti ženě odcizil notebook a zmizel. Oběma dámám tak způsobil celkovou škodu téměř sto tisíc korun. 

„Policistům se podařilo muže vypátrat. Zdržoval se na území České republiky, přestože mu byl uložen trest vyhoštění. Mimo to má podezřelý také bohatou majetkovou trestní minulost, kdy obdobným způsobem okradl v Praze celkem jedenáct žen, loni byl však propuštěn v rámci amnestie. Nyní mu za jeho jednání může hrozit až pětiletý pobyt za mřížemi,“ uvedla mluvčí policie Andrea Straková s tím, že kriminalisté žádají případně další poškozené ženy, aby kontaktovaly Policii České republiky.

Autor: 
redakce
Aktuálně
K dalšímu neštěstí na jihomoravských železničních tratích došlo dnes ráno v Brně.
25.09.2017 - 13:54
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Komentáře