Reklama
reklama

Škodu v milionech způsobil požár v Ivanovicích na Hané

V sobotu ráno vyjely jednotky k nahlášenému požáru ve výrobním podniku v Ivanovicích na Hané. Požár se obešel bez zranění. Výše škody je předběžně odhadnuta na 3 miliony korun. Vyšetřování vzniku požáru pokračuje.

Hasiči na místě zjistili, že požár je již téměř bez plamenného hoření a vlivem nedostatku vzduchu v místnosti se sám uhasil. Jednotky ochladily požářiště vodním proudem a zahájily jeho odvětrávání. Požár zasáhl místnost o rozměrech 5x5 metrů, ale poškodil také přiléhající místnost.

Na místo zásahu přijela také mobilní chemická laboratoř z Tišnova, která zkontrolovala, zda vlivem požáru neunikly nebezpečné látky odpovídající charakteru výroby. Tato skutečnost se na místě nepotvrdila.

Hasiči evakuovali z budovy část materiálu a termokamerou zkontrolovali, zda nejsou na požářišti nějaká skrytá ohniska. Velitel zásahu si vyžádal na místo statika, který posoudil stav stropu vyhořelé místnosti.

Plameny poškodily speciální zařízení firmy a část interiéru poničil kouř. Škoda se tak vyšplhala na 3 miliony korun. Příčinu požáru vyšetřovatel zatím nestanovil a bude v pátrání pokračovat.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře