Reklama
reklama

Škodu v milionech způsobil požár v Ivanovicích na Hané

V sobotu ráno vyjely jednotky k nahlášenému požáru ve výrobním podniku v Ivanovicích na Hané. Požár se obešel bez zranění. Výše škody je předběžně odhadnuta na 3 miliony korun. Vyšetřování vzniku požáru pokračuje.

Hasiči na místě zjistili, že požár je již téměř bez plamenného hoření a vlivem nedostatku vzduchu v místnosti se sám uhasil. Jednotky ochladily požářiště vodním proudem a zahájily jeho odvětrávání. Požár zasáhl místnost o rozměrech 5x5 metrů, ale poškodil také přiléhající místnost.

Na místo zásahu přijela také mobilní chemická laboratoř z Tišnova, která zkontrolovala, zda vlivem požáru neunikly nebezpečné látky odpovídající charakteru výroby. Tato skutečnost se na místě nepotvrdila.

Hasiči evakuovali z budovy část materiálu a termokamerou zkontrolovali, zda nejsou na požářišti nějaká skrytá ohniska. Velitel zásahu si vyžádal na místo statika, který posoudil stav stropu vyhořelé místnosti.

Plameny poškodily speciální zařízení firmy a část interiéru poničil kouř. Škoda se tak vyšplhala na 3 miliony korun. Příčinu požáru vyšetřovatel zatím nestanovil a bude v pátrání pokračovat.

Autor: 
redakce
Aktuálně
K dalšímu neštěstí na jihomoravských železničních tratích došlo dnes ráno v Brně.
25.09.2017 - 13:54
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Komentáře