Reklama
reklama

Škodu v milionech způsobil požár v Ivanovicích na Hané

V sobotu ráno vyjely jednotky k nahlášenému požáru ve výrobním podniku v Ivanovicích na Hané. Požár se obešel bez zranění. Výše škody je předběžně odhadnuta na 3 miliony korun. Vyšetřování vzniku požáru pokračuje.

Hasiči na místě zjistili, že požár je již téměř bez plamenného hoření a vlivem nedostatku vzduchu v místnosti se sám uhasil. Jednotky ochladily požářiště vodním proudem a zahájily jeho odvětrávání. Požár zasáhl místnost o rozměrech 5x5 metrů, ale poškodil také přiléhající místnost.

Na místo zásahu přijela také mobilní chemická laboratoř z Tišnova, která zkontrolovala, zda vlivem požáru neunikly nebezpečné látky odpovídající charakteru výroby. Tato skutečnost se na místě nepotvrdila.

Hasiči evakuovali z budovy část materiálu a termokamerou zkontrolovali, zda nejsou na požářišti nějaká skrytá ohniska. Velitel zásahu si vyžádal na místo statika, který posoudil stav stropu vyhořelé místnosti.

Plameny poškodily speciální zařízení firmy a část interiéru poničil kouř. Škoda se tak vyšplhala na 3 miliony korun. Příčinu požáru vyšetřovatel zatím nestanovil a bude v pátrání pokračovat.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Auta na zákazu zastavení Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Není složité narazit v Brně na řidiče, kteří nedodržují dopravní předpisy. Někteří si dokonce pletou značku zákazu zastavení se značkou parkoviště.
22.03.2018 - 10:29
Rodina, která využila šance na nový domov Foto: B. Kleinhamplová
Prodloužení nájemní smlouvy bylo v březnu schváleno čtyřicáté rodině, která se účastní projektu Rapid Re-Housing. Byla tak překonána úspěšnost 80 procent v udržení bydlení, kterou si Brno před...
22.03.2018 - 07:25
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
V Jihomoravském kraji prudce vzrostl počet lidí s tuberkulózou. Zatímco v roce 2016 bylo v kraji 47 nemocných, loni jejich počet vzrostl na 66.
21.03.2018 - 19:53
Energetici z jaderné elektrárny Dukovany úspěšně dokončili výměnu paliva v druhém výrobním bloku. Výměna skončila včera ve 14 hodin, odstávka však pokračuje. Stejně tak další servisní práce.
21.03.2018 - 18:00
První velký knižní čtvrtek letošního roku nabídne nadšencům do literatury patnáct knižních novinek různorodých žánrů od domácích i zahraničních autorů. Nebude chybět ani doprovodný program v podobě...
21.03.2018 - 15:55
Vizualizace nového pavilonu Foto: MMB
Zpracováním investičního záměru na vybudování nového pavilonu v areálu Úrazové nemocnice odsouhlasili včera brněnští radní. Mohlo by se začít stavět v roce 2020.
21.03.2018 - 10:51
Komentáře