Reklama
reklama

Roj včel si v centru Brna za svůj nový úl vybral kufr motorky

V důsledku vyšších teplot se na mnoha místech kraje vyrojily včely. V minulém týdnu hasiči odchytávali nebo rovnou likvidovali obtížný bodavý hmyz dvaasedmdesátkrát. Kuriózní byl ale například páteční zásah na ulici Dvořákova v Brně, kde si roj včel vybral za svůj nový úl kufr skútru.

Mezi zajímavé zásahy patřil také zásah 20. května v Rájci-Jestřebí, kde roj včel ohrožoval řidiče nákladního vozu. Ten se před rojem uzavřel v kabině a zavolal si na pomoc hasiče. Často se roje včel usazují v korunách stromů nebo na keřích, případně i na fasádách domů. Obecně se dá říci, že to může být ale kdekoliv.

"Od začátku roku evidujeme sto devět zásahů. V loňském roce ve stejném období jsme evidovali pouze 11 zásahů. Roj včel odchytáváme do rojáčku a vracíme je včelaři, kterému ulétl. Pokud majitele nenalezneme, zlikvidujeme včely speciálním chemickým přípravkem," uvedl mluvčí hasičů Jan Dvořák.

Počet zásahů v kraji: Blansko 8, Brno-město 15, Brno-venkov 20, Břeclav 6, Hodonín 10, Vyškov 5, Znojmo 8.

Pokud se objeví roj včel ve vašem okolí, doporučují hasiči nejdříve kontaktovat místního včelaře. V případech, kdy je akutní ohrožení člověka, lze volat tísňové linky.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Komentáře