Reklama
reklama

Rodince se promyšlená krádež nepovedla, otec řekl synům, že půjdou sedět s ním

Rodina musí držet vždy při sobě. Tak to platilo i u povedeného zlodějského kousku tříčlenné rodiny z Brna. Čtyřicetiletý otec spolu se svými dvěma syny odcizili železný šrot a štěpkovač z jedné královopolské firmy.

Všichni tři bydleli v domě s pracovníkem ostrahy oné firmy. „Ten je po dohodě pustil s autem přes závoru do areálu, kde povedená osádka přebrala železný šrot,“ popsal událost policejní mluvčí Pavel Šváb. Se získanými věcmi zamířili ihned do sběrny, při odchodu si ale stihli všimnout odstaveného štěpkovače.

 

„Vše nabralo rychlý spád, do třiceti minut byli zpátky. Za tisíc korun si půjčili jiné vozidlo s tažným zařízením,“ uvedl Šváb. Dvaatřicetiletému spojenci pracovníkovi firmy řekli, že se na to určitě nepřijde a přesvědčili jej k otevření závory. Po skončení směny se pak ještě podílel na převozu stroje do garáže.

 

Na podezřelý pohyb kolem štěpkovače upozornili strážného kolegové, ten pak zřejmě nerad zapsal auto i celou událost do sešitu. „Komplikace nastaly, když si povedení zloději zjistili, jaká je skutečná hodnota kradeného stroje. Ten pak za záhadných okolností zmizel a není k nalezení,“ dodal Šváb.

 

Pochopit zamotaný případ pomohl omylem i jmenovaný pracovník ostrahy. Ten chtěl v kritický den vypnout kamerový systém, jehož nefunkčnost podle předpisů i nahlásil. Později se ale ukázalo, že se mu podařilo vypnout pouze monitory na dohledovém pracovišti. Policisté si tedy celý videozáznam mohli nerušeně prohlédnout.

 

Pravděpodobný iniciátor akce odmítl vypovídat jak o celé věci samotné, tak o dalším osudu štěpkovač v hodnotě čtvrt milionu.  Nepomohly ani prosby jeho jedenadvacetiletého a dvaadvacetiletého syna. Lakonicky jim sdělil, že půjdou také do vězení. Tam, kde to on sám dobře zná. Strávit tam mohou až pět let.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře