Reklama
reklama

Řidička si to křižovala Vídeňskou ulicí, nadýchala neskutečných 4,3 promile!

Ve středu před pátou hodinou odpolední dostali brněnští policisté hlášku o podivném chování tmavého Fordu, který jel po Vídeňské ulici. Ostatní řidiči se podle klikaté jízdy auta domnívali, že řidička za volantem má zdravotní potíže. Ona ale nabourala a policisté pak nevěřili vlastním očím: Nadýchala 4,3 promile!

Ani se zdravotními potížemi, ani jako začátečnice za volantem, ale značně posilněná alkoholem. Tak řídila svoje auto sedmatřicetiletá žena na Vídeňské ulici v Brně. Žena nakonec řízení nezvládla a kromě vlastního auta poškodila i kovovou sklápěcí zábranu parkovacího místa.

Policisté dorazili na místo nehody a dali sedmatřicetileté ženě dýchnout. „Výsledek je ohromil. Na displeji přístroje svítila hodnota 4,07 a při opakované zkoušce dokonce 4,3 promile alkoholu,“ uvedl k případu mluvčí policie Pavel Šváb. Žena putovala do nemocnice - ovšem už bez zadrženého řidičského průkazu.

Jakmile vystřízliví, bude se zodpovídat z řízení pod vlivem návykové látky. Za nehodu pod vlivem alkoholu může dostat až tříletý trest odnětí svobody.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře