Reklama
reklama

Řidič našel na kapotě auta 69 tisíc korun. Peníze poctivě odevzdal policii

Balík tisícověk našel na kapotě svého auta osmapadesátiletý řidič z centra Brna. Byl sice překvapený, ale neváhal a zavolal na policii. Ukázalo se, že peníze na autě nechal mladík, který je ukradl své babičce.

Značně překvapený se na linku 158 obrátil osmapadesátiletý řidič z centra Brna. Když chtěl se svým vozem ráno odjet, zjistil, že na přední kapotě leží balík tisícovek. Policisté si pak všimli, že opodál postává podezřelý mladík. Něco si pro sebe povídal, hlídku neustále pozoroval a pak začal z místa odcházet. Policisté záhy zjistili, že muž ukradl peníze své babičce na Třebíčsku. Z osmdesáti tisíc původně uschovaných na opravu střechy stačil už část utratit. Pak už nevěděl jak dál, tak položil peníze na auto a pozoroval, co se stane. "Rozumné uvažování mu zřejmě příliš neusnadnila ani kombinace alkoholu s pervitinem. Závislost možná také způsobila, že poněkud pozapomněl na soudem nařízený nástup do vězení pro předchozí trestnou činnost. Promptně jsme jej tedy předali do vazební věznice a peníze pak spolu se spisem putovaly ke třebíčským kolegům," uvedl k případu mluvčí policie Pavel Šváb.

Není bez zajímavosti, že nález peněz řešili policisté i v úterý. U jednoho obchodního domu v Bohunicích našli hnědou peněženku, kolem které se válely složenky a peníze. Přes plzeňské kolegy získali kontakt na roztržitého majitele, který si peněženku po nákupu odložil na střechu auta. Nalezených 23 tisíc ještě ten den přišel vyzvednout na obvodní oddělení.

 

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Řidič v Bohunicích překročil povolenou rychlost 50 kilometrů v hodině téměř dvojnásobně. Jeho dechová zkouška na alkohol byla negativní, z opilosti však obvinil strážníka. Jak dechová zkouška ukázala...
16.08.2018 - 07:00
Komentáře