Reklama
reklama

Řidič nákladního vozidla při řízení telefonoval a tím na sebe upozornil. V dechu měl více jak jedno promile

V pátek kolem desáté hodiny dopoledne si všimli policisté z dopravního inspektorátu nákladního vozidla, jehož řidič za jízdy držel v ruce mobilní telefon. 

Nákladní auto zastavili v ulici Úzké a začali s šoférem projednávat jeho přestupek. Policisté během kontroly pojali podezření, že je řidič pod vlivem alkoholu nebo jiné návykové látky. Jejich podezření potvrdila i dechová zkouška, na displeji přístroje se objevila hodnota 1,22 promile. Řidič s policisty spolupracoval a doznal požití několika piv. Šestatřicetiletý muž absolvoval odběr krve a podle jeho výsledku se rozhodne, jestli se bude zodpovídat z přestupku nebo trestného činu. Každopádně  mu policisté na místě zadrželi řidičský průkaz a nemalým problémům se zřejmě nevyhne ani v zaměstnání.  Jen za první pololetí přistihli policisté v Brně 437 řidičů pod vlivem alkoholu a 345 pod vlivem drog.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Komentáře