Reklama
reklama

Řidič jaguáru agresivně vytlačil dodávku z kolony na betonová svodidla

Titul piráta silnic pravděpodobně hodlá získat majitel a řidič auta značky jaguár. Při stání v koloně v Žabovřeské ulici telefonoval a následně úmyslně a agresivně vytlačil na betonová svodidla dodávku, ve které jelo sedm lidí. Dva zraněné pak musela záchranka odvézt do nemocnice. Řidič jaguáru z místa nehody ujel, policie ho však dopadla. Hrozí mu pět let za mřížemi.

Minulé pondělí kolem šesté hodiny večer došlo v Žabovřeské ulici ke konfliktu mezi řidiči jaguáru a dodávky. Obě auta stála v koloně, ovšem řidič jaguaru telefonoval a nereagoval na pohyb kolony ani poté, co byl na tuto skutečnost upozorněn. "Následně došlo ke konfliktu obou posádek.  Dodávka pak stále stojící jaguar objela a mířila směrem do centra. V místě, kde se silnice rozšiřuje na dva pruhy, ji řidič jaguaru dojel a nevybíravým manévrem vytlačil na betonová svodidla," popsal nehodu mluvčí policie Pavel Šváb.  

Řidič dodávky už nestačil zabránit střetu jak s jaguárem, tak se svodidly.  Viník dopravní nehody z místa ujel. Dva zraněné ze sedmičlenné osádky převezla sanitka do nemocnice a policistům nastala mravenčí práce. "Od svědků jsme měli sice popis nehodového děje a informace k popisu řidiče, ale z registrační značky jsme znali jen písmeno a jedno číslo," uvedl mluvčí.  

Přesto se dopravní policisté během několika dnů po zdlouhavém procházení evidencí dostali na stopu majitele vozidla. Ještě při telefonickém kontaktu policistům vše popřel, ovšem ve čtvrtek dopadla na piráta silnic ruka zákona. POlicisté ho zadrželi na Lesné a opodál nalezli také zaparkovaný poškozený jaguar.  

Muž přečkal noc v policejní cele a v pátek si vyslechl podezření z trestných činů ublížení na zdraví, neposkytnutí pomoci a poškození cizí věci. Hrozí mu až pětiletý pobyt za mřížemi.     

Autor: 
redakce
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře