Reklama
reklama

Řidič jaguáru agresivně vytlačil dodávku z kolony na betonová svodidla

Titul piráta silnic pravděpodobně hodlá získat majitel a řidič auta značky jaguár. Při stání v koloně v Žabovřeské ulici telefonoval a následně úmyslně a agresivně vytlačil na betonová svodidla dodávku, ve které jelo sedm lidí. Dva zraněné pak musela záchranka odvézt do nemocnice. Řidič jaguáru z místa nehody ujel, policie ho však dopadla. Hrozí mu pět let za mřížemi.

Minulé pondělí kolem šesté hodiny večer došlo v Žabovřeské ulici ke konfliktu mezi řidiči jaguáru a dodávky. Obě auta stála v koloně, ovšem řidič jaguaru telefonoval a nereagoval na pohyb kolony ani poté, co byl na tuto skutečnost upozorněn. "Následně došlo ke konfliktu obou posádek.  Dodávka pak stále stojící jaguar objela a mířila směrem do centra. V místě, kde se silnice rozšiřuje na dva pruhy, ji řidič jaguaru dojel a nevybíravým manévrem vytlačil na betonová svodidla," popsal nehodu mluvčí policie Pavel Šváb.  

Řidič dodávky už nestačil zabránit střetu jak s jaguárem, tak se svodidly.  Viník dopravní nehody z místa ujel. Dva zraněné ze sedmičlenné osádky převezla sanitka do nemocnice a policistům nastala mravenčí práce. "Od svědků jsme měli sice popis nehodového děje a informace k popisu řidiče, ale z registrační značky jsme znali jen písmeno a jedno číslo," uvedl mluvčí.  

Přesto se dopravní policisté během několika dnů po zdlouhavém procházení evidencí dostali na stopu majitele vozidla. Ještě při telefonickém kontaktu policistům vše popřel, ovšem ve čtvrtek dopadla na piráta silnic ruka zákona. POlicisté ho zadrželi na Lesné a opodál nalezli také zaparkovaný poškozený jaguar.  

Muž přečkal noc v policejní cele a v pátek si vyslechl podezření z trestných činů ublížení na zdraví, neposkytnutí pomoci a poškození cizí věci. Hrozí mu až pětiletý pobyt za mřížemi.     

Autor: 
redakce
Aktuálně
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Komentáře