Reklama
reklama

Řidič jaguáru agresivně vytlačil dodávku z kolony na betonová svodidla

Titul piráta silnic pravděpodobně hodlá získat majitel a řidič auta značky jaguár. Při stání v koloně v Žabovřeské ulici telefonoval a následně úmyslně a agresivně vytlačil na betonová svodidla dodávku, ve které jelo sedm lidí. Dva zraněné pak musela záchranka odvézt do nemocnice. Řidič jaguáru z místa nehody ujel, policie ho však dopadla. Hrozí mu pět let za mřížemi.

Minulé pondělí kolem šesté hodiny večer došlo v Žabovřeské ulici ke konfliktu mezi řidiči jaguáru a dodávky. Obě auta stála v koloně, ovšem řidič jaguaru telefonoval a nereagoval na pohyb kolony ani poté, co byl na tuto skutečnost upozorněn. "Následně došlo ke konfliktu obou posádek.  Dodávka pak stále stojící jaguar objela a mířila směrem do centra. V místě, kde se silnice rozšiřuje na dva pruhy, ji řidič jaguaru dojel a nevybíravým manévrem vytlačil na betonová svodidla," popsal nehodu mluvčí policie Pavel Šváb.  

Řidič dodávky už nestačil zabránit střetu jak s jaguárem, tak se svodidly.  Viník dopravní nehody z místa ujel. Dva zraněné ze sedmičlenné osádky převezla sanitka do nemocnice a policistům nastala mravenčí práce. "Od svědků jsme měli sice popis nehodového děje a informace k popisu řidiče, ale z registrační značky jsme znali jen písmeno a jedno číslo," uvedl mluvčí.  

Přesto se dopravní policisté během několika dnů po zdlouhavém procházení evidencí dostali na stopu majitele vozidla. Ještě při telefonickém kontaktu policistům vše popřel, ovšem ve čtvrtek dopadla na piráta silnic ruka zákona. POlicisté ho zadrželi na Lesné a opodál nalezli také zaparkovaný poškozený jaguar.  

Muž přečkal noc v policejní cele a v pátek si vyslechl podezření z trestných činů ublížení na zdraví, neposkytnutí pomoci a poškození cizí věci. Hrozí mu až pětiletý pobyt za mřížemi.     

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chystáte se jet lyžovat do zahraničí? Oblíbené jsou evropské destinace jako Itálie, Rakousko nebo Francie. Je ale na takovou cestu připravené i vaše auto? Víte, jaká pravidla v těchto zemích platí?
25.02.2018 - 10:14
Odpočinková zóna s kavárnou a dětským hřištěm, více místa pro sezónní trhy i lepší možnosti parkování či rekonstrukce inženýrských sítí. Hned tři brněnská náměstí čekají v brzké budoucnosti...
25.02.2018 - 08:39
Na jedné straně rozvoj města ve sportovní či dopravní rovině, na straně druhé obyvatelé či historické klenoty města. Situace týkající se směňování městských nemovitostí budí aktuálně v jihomoravské...
24.02.2018 - 09:07
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Radnice Brno-střed vypsala výzvu pro provozovatele kaváren, barů, restaurací a dalších podniků poskytujících občerstvení v městské části Brno-střed, aby umožnili využívat své toalety i kolemjdoucím...
23.02.2018 - 12:51
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Rekonstrukce silnic, uzavírky, opravy, výluky nebo i Velká cena. To vše zkomplikuje v následujících měsících brněnskou dopravu. Jak se s těmito problémy vypořádat co nejlépe řešil kraj spolu se...
23.02.2018 - 07:04
Plameny chatu zničily Foto: HZS JMK
V noci ze středy na čtvrtek hořela dřevěná chata v Brně-Bosonohách. Uvnitř našli hasiči ohořelé lidské torzo.
22.02.2018 - 12:28
Komentáře