Reklama
reklama

Rakouský řidič, který jel po dálnici D1 v protisměru, trpěl demencí

Kriminalisté v těchto dnech ukončili vyšetřování smrtelné dopravní nehody, ke které došlo 12. května na dálnici D1.

Třiapadesátiletý Rakušan ve vozidle Renault najel na dálnici do protisměru a čelně se střetnul s Opelem s pětičlennou posádkou ze Slovenska. Na místě zemřel jak viník nehody, tak i dvě cestující z Opelu. Další tři pasažéři byli s těžkými zraněními převezeni do nemocnice.

Kriminalistům, kteří šetření nehody převzali, se podařilo zjistit, že třiapadesátiletý Rakušan trpěl demencí a v inkriminovaný den odjel z domu k lékaři, kam už však nedorazil a místo toho se dostal na území České republiky a několik hodin se zde pohyboval.

"Máme potvrzeno, že na dálnici jezdil ve správném směru jízdy, než v prostoru 181. kilometru najel z neznámých důvodů do protisměru. Podle informací od rakouských kolegů vlastnil řidičský průkaz a byl zkušeným řidičem. Výsledky toxikologického vyšetření prokázaly, že před jízdou nepožil alkohol ani omamné látky," uvedl mluvčí policie Pavel Šváb.

Po celé řadě provedených úkonů a rozsáhlém šetření kriminalisté vyšetřování nehody ukončili a případ odloží.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Čtrnáctiletou dívku včera ve čtyři hodiny ráno podpíraly v Králově Poli tři další děti.
16.09.2018 - 18:21
Komentáře