Reklama
reklama

Rakouský řidič, který jel po dálnici D1 v protisměru, trpěl demencí

Kriminalisté v těchto dnech ukončili vyšetřování smrtelné dopravní nehody, ke které došlo 12. května na dálnici D1.

Třiapadesátiletý Rakušan ve vozidle Renault najel na dálnici do protisměru a čelně se střetnul s Opelem s pětičlennou posádkou ze Slovenska. Na místě zemřel jak viník nehody, tak i dvě cestující z Opelu. Další tři pasažéři byli s těžkými zraněními převezeni do nemocnice.

Kriminalistům, kteří šetření nehody převzali, se podařilo zjistit, že třiapadesátiletý Rakušan trpěl demencí a v inkriminovaný den odjel z domu k lékaři, kam už však nedorazil a místo toho se dostal na území České republiky a několik hodin se zde pohyboval.

"Máme potvrzeno, že na dálnici jezdil ve správném směru jízdy, než v prostoru 181. kilometru najel z neznámých důvodů do protisměru. Podle informací od rakouských kolegů vlastnil řidičský průkaz a byl zkušeným řidičem. Výsledky toxikologického vyšetření prokázaly, že před jízdou nepožil alkohol ani omamné látky," uvedl mluvčí policie Pavel Šváb.

Po celé řadě provedených úkonů a rozsáhlém šetření kriminalisté vyšetřování nehody ukončili a případ odloží.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře