Reklama
reklama

Rakouský řidič autobusu dostal pokutu. Potvrzení o dovolené bylo falešné

S falešným potvrzením neuspěl u jihomoravských policistů řidič autobusu. Rakušan musel při kontrole v Hatích zaplatit třicetitisícovou kauci.

Celý týden kontrolovali na pěti místech kraje jihomoravští policisté spolu s kolegy z cizinecké policie, celní správy a s pracovníky Centra pro služby v dopravě především zájezdové autobusy. Policisté zastavili padesátku autobusů a při kontrolách zjistili sedmnáct přestupků. Nejzávažnějšími bylo porušení doby jízdy a odpočinku řidičem.

 

V neděli nad ránem tak zkontrolovali na hraničním přechodu Hatě rakouského řidiče autobusu, který předložil potvrzení o tom, že v minulých dvou týdnech měl dovolenou. Přitom podle záznamového zařízení v autobuse minimálně dvakrát v té době usedl za volant. Policisté mu uložili třicetitisícovou kauci.

 

Ke správnímu řízení na krajský úřad bude muset i řidič českého dopravce, který rovněž porušil předpisy o době odpočinku a jízdy. Zbývající zjištěné přestupky patří do kategorie nedostatků v technickém stavu vozidla a jeho vybavení. "Policisté rovněž uložili osm pokut cestujícím za to, že nebyli v autobuse na sedadle vybaveném bezpečnostním pásem připoutáni," dodal k akci policistů jejich mluvčí Bohumil Malášek.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře