Reklama
reklama

Půjčoval si po tisícovce. Podvodník zneužíval osobní data, která si našel na internetu

Vcelku jednoduše a pohodlně získal více než sto tisíc korun devětadvacetiletý muž. Na internetu si našel osobní údaje uživatelů. Ty pak použil při sjednávání tisícikorunové půjčky znovu prostřednictvím internetu a mobilního telefonu. Osobní údaje, které na internetu nenašel, pak při získávání půjčky falšoval. Takto během dvou měsíců získal více než sto tisíc korun.

Při svém počínání ale udělal několik chyb. Mimo jiné si naivně nechal získané peníze posílat na svůj speciálně zřízený účet a na účet své známé. To se nakonec ve vyšetřování případu, na nějž navedlo kriminalisty oznámení úvěrové společnosti, stalo jako stěžejní. Mladý podvodník tímto způsobem dokázal získat denně i více než deset půjček. Snadno získané peníze použil pro svou potřebu. Nyní je muž, který pracuje v oblasti informačních technologií, stíhán pro podvod.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dvanáctiletá dívka je pohřešovaná od úterního večera, kdy byla spatřena na zastávce Kuldova v Brně-Zábrdovicích. Policisté prověřují nemocnice i všechna známá místa.
18.08.2017 - 18:16
Tři srpnové dny, během kterých se v jihomoravské metropoli pozmění režim. Centrum i okolí ožije, noční klid vezme za své a reaguje například i Ředitelství silnic a dálnic. Do města zavítá...
18.08.2017 - 08:57
V parku na Kraví hoře čekalo dnes v noci na policistu překvapení. V nastartovaném autě seděl muž v bezvědomí. Zřejmě se pokoušel o sebevraždu.
17.08.2017 - 13:47
Stavební práce, kdy dělníci dláždili nástupiště před hlavním nádražím, jsou hotové. Pracovníci DPMB teď budou intenzivněji dohlížet na to, zda na nich cestující udržují pořádek. V plánu jsou i akce...
17.08.2017 - 08:27
Tři kuriózní nehody museli policisté řešit na přelomu července a srpna. Naštěstí při nich nebyl nikdo zraněn, ovšem měly společného jmenovatele.
16.08.2017 - 17:38
Během tropických dní je cestování veřejnou dopravou pro mnoho lidí velice nepříjemné, a to především kvůli vysokým teplotám uvnitř vozů. Stejně jako Praha, i Brno se chystá nakoupit nové...
16.08.2017 - 17:24
Komentáře