Reklama
reklama

Půjčoval si po tisícovce. Podvodník zneužíval osobní data, která si našel na internetu

Vcelku jednoduše a pohodlně získal více než sto tisíc korun devětadvacetiletý muž. Na internetu si našel osobní údaje uživatelů. Ty pak použil při sjednávání tisícikorunové půjčky znovu prostřednictvím internetu a mobilního telefonu. Osobní údaje, které na internetu nenašel, pak při získávání půjčky falšoval. Takto během dvou měsíců získal více než sto tisíc korun.

Při svém počínání ale udělal několik chyb. Mimo jiné si naivně nechal získané peníze posílat na svůj speciálně zřízený účet a na účet své známé. To se nakonec ve vyšetřování případu, na nějž navedlo kriminalisty oznámení úvěrové společnosti, stalo jako stěžejní. Mladý podvodník tímto způsobem dokázal získat denně i více než deset půjček. Snadno získané peníze použil pro svou potřebu. Nyní je muž, který pracuje v oblasti informačních technologií, stíhán pro podvod.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Stánek na BVV Foto: Magistrát města Brna
Veletrh cestovního ruchu Go a Regiontour dnes začíná na brněnském výstavišti. Brno se představuje stánkem ve stylu prvorepublikové kavárny. Naláká tak na největší akci letošního roku – festival ke...
19.01.2018 - 07:16
Muzeum města Brna chystá na Špilberku výstavu „Rok 1918 – co nám válka vzala a dala…“ Foto: Magistrát města Brna
Technické muzeum v Brně, Moravské zemské muzeum, Muzeum města Brna a Muzeum Brněnska se zapojí do výstavního cyklu Republika 100, který oslaví sto let od vzniku samostatného Československa....
18.01.2018 - 15:40
Komplikace na dálnici D1 Foto: HZS JMK
Ani včera se dálnice D1 neobešla bez dlouhých kolon a nehod. Vozovka byla extrémně namrzlá a sypače soli popojížděly pomalu s kolonami, které se vytvářely v obou směrech.
18.01.2018 - 06:58
Malá lvíčata Foto: Zoo Brno
Chovateli mladých lvíčat, která se narodila 29. prosince v brněnské zoo, se podařilo pořídit první snímky těchto dvou roztomilých mláďat.
17.01.2018 - 17:40
V průběhu podzimu se léčil ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně olympionik a komeťácká legenda Vladimír Nadrchal. Vzhledem k tomu, že jeho operace zad proběhla dle plánu a pan Nadrchal procházel...
17.01.2018 - 14:13
Komentáře