Reklama
reklama

Případ zdrogovaného řidiče nabral nový směr

Devětadvacetiletý mladík z Blanska je jedním z šoférů, který usedl za volant svého vozu ovlivněn návykovou látkou. Dopravní policisté jej zastavili minulý týden ve Velkých Opatovicích.

Že nebude v další jízdě s nákladním automobilem pokračovat, bylo jasné ihned po provedení speciální zkoušky. Ta v řidičových slinách odhalila přítomnost psychotropní látky obsažené v marihuaně a muž musel policistům odevzdat svůj řidičský průkaz.

Provinilec přiznal kouření drogy večer před jízdou, odběr krve a moči však bezdůvodně odmítnul. Vše tak směřovalo k přísnému postihu v rámci přestupkového řízení. Další šetření však policisty dovedlo k závěru, že se výtečník bude nakonec zodpovídat i z trestného činu.

Těsně před tím, než si sám marihuanovou sušinu zapálil, nabízel ji o tři roky starší ženě. Ta i přes přísliby pozvednutí nálady a příjemného společně stráveného večera s díky odmítla. Podle našich právních předpisů je však i takovéto jednání trestným činem a jeho pachatelům hrozí až pětiletý trest odnětí svobody.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Znojemští policisté dopadli muže, který ukradl horské kolo. Při vyšetřování navíc vyšlo najevo, že s podobnou krádeží má muž již předchozí zkušenosti.
24.08.2017 - 08:05
V průběhu letošního léta to byla v Brně jedna dopravní uzavírka za druhou, a vypadá to, že konce dopravních omezení se jen tak nedočkáme. Město má v plánu opravy ulic Gorkého a Arne Nováka, které...
23.08.2017 - 11:45
Milovníci kempování a táborníci mohou slavit. Hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek v úterý zrušil zákaz rozdělávání ohňů. Nic tedy táborníkům nebrání v tom, opéci si poslední prázdninový...
23.08.2017 - 06:58
Již zítra zaparkuje na Zelném trhu speciální autobus s kavárnou, který nabídne návštěvníkům nevšední prožitek naprosté tmy. Hosté si tak mohou na chvíli zakusit, co to znamená být slepý.
22.08.2017 - 12:00
Řidič sportovního auta značky Dodge ujížděl policistům rychlostí o polovinu přesahující předpisy. Jejich honička skončila na polní cestě, kde se sportovní vůz zaseknul. Nyní čeká řidiče správní...
22.08.2017 - 07:37
Boj proti stánkařům v podchodu brněnského hlavního nádraží neustává. Město začíná rozesílat výpovědi nájemních smluv.
21.08.2017 - 16:03
Komentáře