Reklama
reklama

Případ zdrogovaného řidiče nabral nový směr

Devětadvacetiletý mladík z Blanska je jedním z šoférů, který usedl za volant svého vozu ovlivněn návykovou látkou. Dopravní policisté jej zastavili minulý týden ve Velkých Opatovicích.

Že nebude v další jízdě s nákladním automobilem pokračovat, bylo jasné ihned po provedení speciální zkoušky. Ta v řidičových slinách odhalila přítomnost psychotropní látky obsažené v marihuaně a muž musel policistům odevzdat svůj řidičský průkaz.

Provinilec přiznal kouření drogy večer před jízdou, odběr krve a moči však bezdůvodně odmítnul. Vše tak směřovalo k přísnému postihu v rámci přestupkového řízení. Další šetření však policisty dovedlo k závěru, že se výtečník bude nakonec zodpovídat i z trestného činu.

Těsně před tím, než si sám marihuanovou sušinu zapálil, nabízel ji o tři roky starší ženě. Ta i přes přísliby pozvednutí nálady a příjemného společně stráveného večera s díky odmítla. Podle našich právních předpisů je však i takovéto jednání trestným činem a jeho pachatelům hrozí až pětiletý trest odnětí svobody.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Čtvrtý ročník festivalu věnovanému jedné z výrazných brněnských osobností – Johannu Gregoru Mendelovi – se letos uskuteční v jihomoravské metropoli. Festival započne 20. července a skončí 22....
18.07.2018 - 14:50
Pohřešovaná Foto: Policie
Rodina a policisté pátrají po ženě z Kyjovska, která v sobotu odešla z místa bydliště a od té doby o sobě nepodává žádnou zprávu.
18.07.2018 - 11:54
Dveře obchodu Foto: Městská policie Brno
Dvacetiletá dívka se pokusila z obchodu v Bohunicích ukrást tričko. Personál ji přistihl a její rozzuřený známý po hádce se zaměstnanci rozbil dveře za dvacet tisíc korun.
18.07.2018 - 08:00
Zanedbaná Arnoldova vila by se mohla dočkat rekonstrukce. O peníze na opravu požádá Muzeum města Brna Norské fondy. Ve vile by v budoucnu mohlo vzniknout Centrum dialogu – místo pro poznávání naší...
17.07.2018 - 19:13
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Mezi Kaštanovou a Olympií se cyklisté podél Svitavy stále nedostanou. Opravy dálničního mostu, pod kterým stezka vede, se prodloužily. Úsek se dá objet kolem Svratky. Zprovoznění svitavské stezky se...
17.07.2018 - 17:54
Radnice Foto: Centrum news/Daniel Kempský
Náměstek brněnského primátora Martin Ander (Zelení) se vyjádřil k rozhodnutí vlády o brněnském hlavním nádraží, konkrétně o vyškrtnutí "brněnského metra" z plánů. Nevěří, že by primátor...
17.07.2018 - 11:45
Komentáře