Reklama
reklama

Případ zdrogovaného řidiče nabral nový směr

Devětadvacetiletý mladík z Blanska je jedním z šoférů, který usedl za volant svého vozu ovlivněn návykovou látkou. Dopravní policisté jej zastavili minulý týden ve Velkých Opatovicích.

Že nebude v další jízdě s nákladním automobilem pokračovat, bylo jasné ihned po provedení speciální zkoušky. Ta v řidičových slinách odhalila přítomnost psychotropní látky obsažené v marihuaně a muž musel policistům odevzdat svůj řidičský průkaz.

Provinilec přiznal kouření drogy večer před jízdou, odběr krve a moči však bezdůvodně odmítnul. Vše tak směřovalo k přísnému postihu v rámci přestupkového řízení. Další šetření však policisty dovedlo k závěru, že se výtečník bude nakonec zodpovídat i z trestného činu.

Těsně před tím, než si sám marihuanovou sušinu zapálil, nabízel ji o tři roky starší ženě. Ta i přes přísliby pozvednutí nálady a příjemného společně stráveného večera s díky odmítla. Podle našich právních předpisů je však i takovéto jednání trestným činem a jeho pachatelům hrozí až pětiletý trest odnětí svobody.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Stánek na BVV Foto: Magistrát města Brna
Veletrh cestovního ruchu Go a Regiontour dnes začíná na brněnském výstavišti. Brno se představuje stánkem ve stylu prvorepublikové kavárny. Naláká tak na největší akci letošního roku – festival ke...
19.01.2018 - 07:16
Muzeum města Brna chystá na Špilberku výstavu „Rok 1918 – co nám válka vzala a dala…“ Foto: Magistrát města Brna
Technické muzeum v Brně, Moravské zemské muzeum, Muzeum města Brna a Muzeum Brněnska se zapojí do výstavního cyklu Republika 100, který oslaví sto let od vzniku samostatného Československa....
18.01.2018 - 15:40
Komentáře