Reklama
reklama

Při utkání Zbrojovky spadl strom na lidi, koncert Deep Purple bude v pondělí

Během fotbalového zápasu domácí Zbrojovky a pražské Sparty se zřítil vlivem deště a silného větru kus stromu. Ten zasáhl mladé fanoušky. Kvůli bouři byli také lidé na Vyškovsku hodiny bez proudu. Koncert britské skupiny Deep Purple je pro špatné počasí přesunut na pondělí.

Těžká zranění utrpěly dvě ženy a dvě děti na nedělním utkání. Do domácího sektoru diváků dopadl totiž strom. „Shodou okolností byli naši strážníci při neštěstí a ihned proto zasáhli. Trojici okamžitě vyprostili,“ uvedl policejní mluvčí Pavel Šoba. Všichni zranění byli převezeni do péče lékařů Fakultní nemocnice Brno-Bohunice.

 

„Zranění jedné z pacientek bylo lehké, šlo o povrchové poranění hlavy. O něco vážnější zranění utrpěla druhá žena. Taktéž šlo o poranění hlavy, pacientka byla sice při vědomí, ale zranění byla vážná," popsala na webu jihomoravská záchranná služba.

 

   

 

Bouře zkomplikovala i koncert Deep Purple ve Slavkově. Ten se přesouvá na pondělí. „Z důvodu velmi špatného počasí a zejména zachování bezpečnosti všech návštěvníků po silném dešti, se koncert skupiny Deep Purple přesouvá na pondělí 5.8.,“ informoval na sociální síti slavkovský zámek.

 

Koncert by měl vypuknout v osm hodin večer. Počasí a přesun mnohým lidem znepříjemnil zážitek, dožadují se vrácení vstupenek. „Jak postupovat při vrácení vstupenek? Zítra odjíždím na dovolenou,“ napsala návštěvnice Veronika.

 

Na více než devadesát minut byli bez proudu v Křenovicích na Vyškovsku. Od půl deváté do desíti hodin večer se tam rovněž prohnal silný déšť s blesky. Výpadek elektřiny ztěžil práci i hasičům. "Ve třinácti požárních stanicích se muselo přejít na záložní zdroj energie, což je přesně polovina stanic jihomoravských hasičů," uvedl mluvčí hasičů David Jirouš.

 

U Ochozi u Brna evakuovali hasiči dětský tábor. Třiačtyřicet dětí a deset dospělých muselo odjet do bezpečnějších míst.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Řidič v Bohunicích překročil povolenou rychlost 50 kilometrů v hodině téměř dvojnásobně. Jeho dechová zkouška na alkohol byla negativní, z opilosti však obvinil strážníka. Jak dechová zkouška ukázala...
16.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Větší slevy pro studenty a seniory při cestování vlakem a autobusem a pro všechny bez rozdílu věku možnost pořídit si měsíční „navazující šalinkartu“. Při efektivním užívání bude pro cestující téměř...
15.08.2018 - 09:00
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Komentáře