Reklama
reklama

Při utkání Zbrojovky spadl strom na lidi, koncert Deep Purple bude v pondělí

Během fotbalového zápasu domácí Zbrojovky a pražské Sparty se zřítil vlivem deště a silného větru kus stromu. Ten zasáhl mladé fanoušky. Kvůli bouři byli také lidé na Vyškovsku hodiny bez proudu. Koncert britské skupiny Deep Purple je pro špatné počasí přesunut na pondělí.

Těžká zranění utrpěly dvě ženy a dvě děti na nedělním utkání. Do domácího sektoru diváků dopadl totiž strom. „Shodou okolností byli naši strážníci při neštěstí a ihned proto zasáhli. Trojici okamžitě vyprostili,“ uvedl policejní mluvčí Pavel Šoba. Všichni zranění byli převezeni do péče lékařů Fakultní nemocnice Brno-Bohunice.

 

„Zranění jedné z pacientek bylo lehké, šlo o povrchové poranění hlavy. O něco vážnější zranění utrpěla druhá žena. Taktéž šlo o poranění hlavy, pacientka byla sice při vědomí, ale zranění byla vážná," popsala na webu jihomoravská záchranná služba.

 

   

 

Bouře zkomplikovala i koncert Deep Purple ve Slavkově. Ten se přesouvá na pondělí. „Z důvodu velmi špatného počasí a zejména zachování bezpečnosti všech návštěvníků po silném dešti, se koncert skupiny Deep Purple přesouvá na pondělí 5.8.,“ informoval na sociální síti slavkovský zámek.

 

Koncert by měl vypuknout v osm hodin večer. Počasí a přesun mnohým lidem znepříjemnil zážitek, dožadují se vrácení vstupenek. „Jak postupovat při vrácení vstupenek? Zítra odjíždím na dovolenou,“ napsala návštěvnice Veronika.

 

Na více než devadesát minut byli bez proudu v Křenovicích na Vyškovsku. Od půl deváté do desíti hodin večer se tam rovněž prohnal silný déšť s blesky. Výpadek elektřiny ztěžil práci i hasičům. "Ve třinácti požárních stanicích se muselo přejít na záložní zdroj energie, což je přesně polovina stanic jihomoravských hasičů," uvedl mluvčí hasičů David Jirouš.

 

U Ochozi u Brna evakuovali hasiči dětský tábor. Třiačtyřicet dětí a deset dospělých muselo odjet do bezpečnějších míst.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Dálnice D1 Foto: Centrum news
U kulatého stolu se dnes sešel ministr dopravy Dan Ťok s představiteli Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem. Zúčastnil se i brněnský primátor Petr Vokřál. Hlavním tématem byla...
16.02.2018 - 14:25
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Zákazníkovi cykloprodejny v centru města ukradl zloděj kolo, které nechal stát nezamčené. Přivolaní strážníci ohlásili případ svým kolegům a za čtvrt hodiny se zloděj i s kolem našel.
16.02.2018 - 07:54
K dopravní nehodě ve východní části města vyjížděli dnes kolem půl jedné ráno brněnští strážníci.
15.02.2018 - 18:46
Stany záchranářů Foto: ZZS JMK
Olympijský park na výstavišti plný různých sportů s sebou přináší i drobná zranění. Hned první týden stihli záchranáři ošetřit téměř dvacítku pacientů.
15.02.2018 - 11:45
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Pes, který utekl majitelce do psího výběhu, pomohl policii s odhalením osoby v pátrání. Majitelka zatoulaného psa jej našla u strážníků, kteří si ověřili totožnost ženy. Ukázalo se, že právě...
15.02.2018 - 07:48
Komentáře