Reklama
reklama

Při utkání Zbrojovky spadl strom na lidi, koncert Deep Purple bude v pondělí

Během fotbalového zápasu domácí Zbrojovky a pražské Sparty se zřítil vlivem deště a silného větru kus stromu. Ten zasáhl mladé fanoušky. Kvůli bouři byli také lidé na Vyškovsku hodiny bez proudu. Koncert britské skupiny Deep Purple je pro špatné počasí přesunut na pondělí.

Těžká zranění utrpěly dvě ženy a dvě děti na nedělním utkání. Do domácího sektoru diváků dopadl totiž strom. „Shodou okolností byli naši strážníci při neštěstí a ihned proto zasáhli. Trojici okamžitě vyprostili,“ uvedl policejní mluvčí Pavel Šoba. Všichni zranění byli převezeni do péče lékařů Fakultní nemocnice Brno-Bohunice.

 

„Zranění jedné z pacientek bylo lehké, šlo o povrchové poranění hlavy. O něco vážnější zranění utrpěla druhá žena. Taktéž šlo o poranění hlavy, pacientka byla sice při vědomí, ale zranění byla vážná," popsala na webu jihomoravská záchranná služba.

 

   

 

Bouře zkomplikovala i koncert Deep Purple ve Slavkově. Ten se přesouvá na pondělí. „Z důvodu velmi špatného počasí a zejména zachování bezpečnosti všech návštěvníků po silném dešti, se koncert skupiny Deep Purple přesouvá na pondělí 5.8.,“ informoval na sociální síti slavkovský zámek.

 

Koncert by měl vypuknout v osm hodin večer. Počasí a přesun mnohým lidem znepříjemnil zážitek, dožadují se vrácení vstupenek. „Jak postupovat při vrácení vstupenek? Zítra odjíždím na dovolenou,“ napsala návštěvnice Veronika.

 

Na více než devadesát minut byli bez proudu v Křenovicích na Vyškovsku. Od půl deváté do desíti hodin večer se tam rovněž prohnal silný déšť s blesky. Výpadek elektřiny ztěžil práci i hasičům. "Ve třinácti požárních stanicích se muselo přejít na záložní zdroj energie, což je přesně polovina stanic jihomoravských hasičů," uvedl mluvčí hasičů David Jirouš.

 

U Ochozi u Brna evakuovali hasiči dětský tábor. Třiačtyřicet dětí a deset dospělých muselo odjet do bezpečnějších míst.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Letos v dubnu vyvolal poprask a nevoli obcí, o kterých se nelichotivě zmiňoval, nyní vychází jeho nová verze. Autentický průvodce To je Brno má i novou kapitolu, v níž dotčená místa vyzdvihují svou...
21.09.2017 - 19:53
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Komentáře