Reklama
reklama

Při nehodě dvou aut na Hodonínsku se zranilo sedm lidí, přiletět musel i vrtulník

Čelní srážka Škody Fabia se Škodou Octavia se stala v úterý po čtvrté hodině odpoledne u Sobůlek na Hodonínsku. Hasiči vyprošťovali zaklíněného muže i ženu, tu potom transportoval vrtulník do brněnské nemocnice.

„Čtyřiašedesátiletý řidič Škody Fabia jel směrem na Kyjov, v místě klesání komunikace po projetí pravotočivé zatáčky najel vpravo mimo silnici do přiléhajícího betonového odvodňovacího žlabu,“ popsal, jak se nešťastná událost odehrála, mluvčí policie Petr Zámečník.

„Odtud následně vyjel šofér zpět na silnici, ale při nezvládnutém manévru přejel do protisměrného jízdního pruhu. Tam v tu dobu jelo protijedoucí vozidlo Škoda Octavia a čelnímu střetu již žádný z řidičů nedokázal zabránit,“ dodal Zámečník.

Při nehodě došlo ke zranění pěti cestujících ve fabii a dvou v dalším autě, z toho tři lidé byli označeni za těžce zraněné. „Ve vraku Škody Octavie zůstal zaklíněný muž a žena. Hasiči zajistili místo nehody proti vzniku požáru a současně zahájili vyprošťování obou zaklíněných s nasazením hydraulických prostředků,“ uvedl mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

„Po dvaceti minutách se podařilo ve spolupráci s posádkou záchranné služby vyprostit i druhou zraněnou osobu,“ řekl Mikoška. Pro ženu, která byla ve Škodě Octavii spolujezdkyní, přiletěl vrtulník. Ta byla převezena na Urgentní příjmy do Brna, kam byli transportování další dva cestující, tři do Kyjova a jeden do Hodonína. „Pacienti utrpěli zlomeniny, poranění hrudníku a pohmožděniny,“ dodala mluvčí jihomoravských záchranářů Barbora Zuchová.

Nehoda zastavila provoz komunikace na dvě hodiny a policisté odkláněli dopravu na objízdnou trasu. Před půl sedmou byla ale silnice opět průjezdná. Dechová zkouška u řidiče fabie byla negativní, u druhého ji nebylo možné kvůli charakteru zranění provést a tak policisté nařídili odběr krve. V případě, že by byl řidič uznán vinným, mohl by být odsouzen na dvě až osm let za mřížemi.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Komentáře