Reklama
reklama

Při nehodě dvou aut na Hodonínsku se zranilo sedm lidí, přiletět musel i vrtulník

Čelní srážka Škody Fabia se Škodou Octavia se stala v úterý po čtvrté hodině odpoledne u Sobůlek na Hodonínsku. Hasiči vyprošťovali zaklíněného muže i ženu, tu potom transportoval vrtulník do brněnské nemocnice.

„Čtyřiašedesátiletý řidič Škody Fabia jel směrem na Kyjov, v místě klesání komunikace po projetí pravotočivé zatáčky najel vpravo mimo silnici do přiléhajícího betonového odvodňovacího žlabu,“ popsal, jak se nešťastná událost odehrála, mluvčí policie Petr Zámečník.

„Odtud následně vyjel šofér zpět na silnici, ale při nezvládnutém manévru přejel do protisměrného jízdního pruhu. Tam v tu dobu jelo protijedoucí vozidlo Škoda Octavia a čelnímu střetu již žádný z řidičů nedokázal zabránit,“ dodal Zámečník.

Při nehodě došlo ke zranění pěti cestujících ve fabii a dvou v dalším autě, z toho tři lidé byli označeni za těžce zraněné. „Ve vraku Škody Octavie zůstal zaklíněný muž a žena. Hasiči zajistili místo nehody proti vzniku požáru a současně zahájili vyprošťování obou zaklíněných s nasazením hydraulických prostředků,“ uvedl mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

„Po dvaceti minutách se podařilo ve spolupráci s posádkou záchranné služby vyprostit i druhou zraněnou osobu,“ řekl Mikoška. Pro ženu, která byla ve Škodě Octavii spolujezdkyní, přiletěl vrtulník. Ta byla převezena na Urgentní příjmy do Brna, kam byli transportování další dva cestující, tři do Kyjova a jeden do Hodonína. „Pacienti utrpěli zlomeniny, poranění hrudníku a pohmožděniny,“ dodala mluvčí jihomoravských záchranářů Barbora Zuchová.

Nehoda zastavila provoz komunikace na dvě hodiny a policisté odkláněli dopravu na objízdnou trasu. Před půl sedmou byla ale silnice opět průjezdná. Dechová zkouška u řidiče fabie byla negativní, u druhého ji nebylo možné kvůli charakteru zranění provést a tak policisté nařídili odběr krve. V případě, že by byl řidič uznán vinným, mohl by být odsouzen na dvě až osm let za mřížemi.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Včera před desátou hodinou večer přijali záchranáři oznámení, že ve vodní nádrži Nové Mlýny se topí mladý muž.
12.08.2018 - 19:56
Komentáře