Reklama
reklama

Při nehodě dvou aut na Hodonínsku se zranilo sedm lidí, přiletět musel i vrtulník

Čelní srážka Škody Fabia se Škodou Octavia se stala v úterý po čtvrté hodině odpoledne u Sobůlek na Hodonínsku. Hasiči vyprošťovali zaklíněného muže i ženu, tu potom transportoval vrtulník do brněnské nemocnice.

„Čtyřiašedesátiletý řidič Škody Fabia jel směrem na Kyjov, v místě klesání komunikace po projetí pravotočivé zatáčky najel vpravo mimo silnici do přiléhajícího betonového odvodňovacího žlabu,“ popsal, jak se nešťastná událost odehrála, mluvčí policie Petr Zámečník.

„Odtud následně vyjel šofér zpět na silnici, ale při nezvládnutém manévru přejel do protisměrného jízdního pruhu. Tam v tu dobu jelo protijedoucí vozidlo Škoda Octavia a čelnímu střetu již žádný z řidičů nedokázal zabránit,“ dodal Zámečník.

Při nehodě došlo ke zranění pěti cestujících ve fabii a dvou v dalším autě, z toho tři lidé byli označeni za těžce zraněné. „Ve vraku Škody Octavie zůstal zaklíněný muž a žena. Hasiči zajistili místo nehody proti vzniku požáru a současně zahájili vyprošťování obou zaklíněných s nasazením hydraulických prostředků,“ uvedl mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

„Po dvaceti minutách se podařilo ve spolupráci s posádkou záchranné služby vyprostit i druhou zraněnou osobu,“ řekl Mikoška. Pro ženu, která byla ve Škodě Octavii spolujezdkyní, přiletěl vrtulník. Ta byla převezena na Urgentní příjmy do Brna, kam byli transportování další dva cestující, tři do Kyjova a jeden do Hodonína. „Pacienti utrpěli zlomeniny, poranění hrudníku a pohmožděniny,“ dodala mluvčí jihomoravských záchranářů Barbora Zuchová.

Nehoda zastavila provoz komunikace na dvě hodiny a policisté odkláněli dopravu na objízdnou trasu. Před půl sedmou byla ale silnice opět průjezdná. Dechová zkouška u řidiče fabie byla negativní, u druhého ji nebylo možné kvůli charakteru zranění provést a tak policisté nařídili odběr krve. V případě, že by byl řidič uznán vinným, mohl by být odsouzen na dvě až osm let za mřížemi.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Dálnice D1 Foto: Centrum news
U kulatého stolu se dnes sešel ministr dopravy Dan Ťok s představiteli Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem. Zúčastnil se i brněnský primátor Petr Vokřál. Hlavním tématem byla...
16.02.2018 - 14:25
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Zákazníkovi cykloprodejny v centru města ukradl zloděj kolo, které nechal stát nezamčené. Přivolaní strážníci ohlásili případ svým kolegům a za čtvrt hodiny se zloděj i s kolem našel.
16.02.2018 - 07:54
K dopravní nehodě ve východní části města vyjížděli dnes kolem půl jedné ráno brněnští strážníci.
15.02.2018 - 18:46
Stany záchranářů Foto: ZZS JMK
Olympijský park na výstavišti plný různých sportů s sebou přináší i drobná zranění. Hned první týden stihli záchranáři ošetřit téměř dvacítku pacientů.
15.02.2018 - 11:45
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Pes, který utekl majitelce do psího výběhu, pomohl policii s odhalením osoby v pátrání. Majitelka zatoulaného psa jej našla u strážníků, kteří si ověřili totožnost ženy. Ukázalo se, že právě...
15.02.2018 - 07:48
Komentáře