Reklama
reklama

Přepadl ženu a pak chtěl vybrat peníze z bankomatu. Znáte pachatele?

Brněnští kriminalisté potřebují pomoc veřejnosti v případu přepadení a loupeže. V polovině srpna v brzkých ranních hodinách se cílem neznámého útočníka stala pětadvacetiletá dívka v panelovém domě v Líšni. Muž se pak pokusil vybrat z ukradené karty u bankomatu peníze, kde ho zachytila průmyslová kamera. Pokud muže na fotografiích poznáte, volejte linku 158.

Neznámý pachatel překvapil mladou ženu, když se vracela domů. Při odemykání vchodových dveří do panelového domu ji vtlačil do chodby, shodil na zem a začal jí brát kabelku. Dívka se sice snažila svůj majetek ubránit, bohužel marně. Zloději jí při přetahování přetrhl popruh kabelky a s úlovkem z místa utekl. Přišla o menší hotovost, mobilní telefon, doklady, platební kartu a klíče od auta.

„Kriminalistům se podařilo zjistit, že asi půl hodiny po přepadení se neznámý muž pokusil pomocí odcizené platební karty o neoprávněný výběr z účtu poškozené. U bankomatu na Vinohradech muže zachytila průmyslová kamera,“ uvedla k případu mluvčí policie Andrea Straková.

Před několika dny pak ženě neznámý pachatel odcizil i osobní auto. Vzhledem k tomu, že při přepadení žena přišla právě o klíče od auta, kriminalisté předpokládají, že krádež auta s přepadením souvisí. Muž proto pravděpodobně ví, kde se mladá žena pohybuje a co dělá.

 „Jakékoliv informace k muži na snímcích prosím neprodleně sdělte policistům přes tísňovou linku 158,“ požádala veřejnost o pomoc mluvčí policie.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře