Reklama
reklama

Přepadl ženu a pak chtěl vybrat peníze z bankomatu. Znáte pachatele?

Brněnští kriminalisté potřebují pomoc veřejnosti v případu přepadení a loupeže. V polovině srpna v brzkých ranních hodinách se cílem neznámého útočníka stala pětadvacetiletá dívka v panelovém domě v Líšni. Muž se pak pokusil vybrat z ukradené karty u bankomatu peníze, kde ho zachytila průmyslová kamera. Pokud muže na fotografiích poznáte, volejte linku 158.

Neznámý pachatel překvapil mladou ženu, když se vracela domů. Při odemykání vchodových dveří do panelového domu ji vtlačil do chodby, shodil na zem a začal jí brát kabelku. Dívka se sice snažila svůj majetek ubránit, bohužel marně. Zloději jí při přetahování přetrhl popruh kabelky a s úlovkem z místa utekl. Přišla o menší hotovost, mobilní telefon, doklady, platební kartu a klíče od auta.

„Kriminalistům se podařilo zjistit, že asi půl hodiny po přepadení se neznámý muž pokusil pomocí odcizené platební karty o neoprávněný výběr z účtu poškozené. U bankomatu na Vinohradech muže zachytila průmyslová kamera,“ uvedla k případu mluvčí policie Andrea Straková.

Před několika dny pak ženě neznámý pachatel odcizil i osobní auto. Vzhledem k tomu, že při přepadení žena přišla právě o klíče od auta, kriminalisté předpokládají, že krádež auta s přepadením souvisí. Muž proto pravděpodobně ví, kde se mladá žena pohybuje a co dělá.

 „Jakékoliv informace k muži na snímcích prosím neprodleně sdělte policistům přes tísňovou linku 158,“ požádala veřejnost o pomoc mluvčí policie.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Komentáře