Reklama
reklama

Přepadl banku. Tvrdil, že má nemocné dítě. Znáte muže ze záznamu kamery?

Brněnští kriminalisté, kteří se věnují objasňování násilné trestné činnosti, vyšetřují další případ loupežného přepadení banky a žádají veřejnost o pomoc při pátrání po pachateli. Ten totiž na ženu za přepážkou mířil pistolí.

K loupeži došlo minulý týden ve čtvrtek odpoledne. Do pobočky v ulici Vídeňské přišel muž ve středních letech hovořící česky a na hlavě měl nasazenou černou kšiltovku a pod ní patrně také černou paruku v délce mikáda. Přišel k přepážce, vytáhl pistoli a po pracovnici požadoval vydání finanční hotovosti s tím, že má nemocné dítě. Chtěl pětitisícové bankovky a zaměstnankyni banky vyhrožoval, že pokud mu peníze nevydá, zastřelí ji i další klientku.

Odvážná žena za přepážkou ovšem odmítla hotovost vydat a nepozorovaně se ji podařilo stisknout tlačítko tísně. Pachatel to naštěstí bez střílení po několika minutách vzdal a z místa odešel s prázdnou. „Muže při jeho jednání zachytila bezpečnostní kamera.  Žádáme občany, aby si snímky, které najdou na našich webových stránkách www.police.cz řádně prohlédli a jakékoliv informace k muži na záběrech neprodleně sdělili na tísňovou linku 158,“ požádala mluvčí policie Andrea Straková.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Stánek na BVV Foto: Magistrát města Brna
Veletrh cestovního ruchu Go a Regiontour dnes začíná na brněnském výstavišti. Brno se představuje stánkem ve stylu prvorepublikové kavárny. Naláká tak na největší akci letošního roku – festival ke...
19.01.2018 - 07:16
Komentáře