Reklama
reklama

Přepadl banku. Tvrdil, že má nemocné dítě. Znáte muže ze záznamu kamery?

Brněnští kriminalisté, kteří se věnují objasňování násilné trestné činnosti, vyšetřují další případ loupežného přepadení banky a žádají veřejnost o pomoc při pátrání po pachateli. Ten totiž na ženu za přepážkou mířil pistolí.

K loupeži došlo minulý týden ve čtvrtek odpoledne. Do pobočky v ulici Vídeňské přišel muž ve středních letech hovořící česky a na hlavě měl nasazenou černou kšiltovku a pod ní patrně také černou paruku v délce mikáda. Přišel k přepážce, vytáhl pistoli a po pracovnici požadoval vydání finanční hotovosti s tím, že má nemocné dítě. Chtěl pětitisícové bankovky a zaměstnankyni banky vyhrožoval, že pokud mu peníze nevydá, zastřelí ji i další klientku.

Odvážná žena za přepážkou ovšem odmítla hotovost vydat a nepozorovaně se ji podařilo stisknout tlačítko tísně. Pachatel to naštěstí bez střílení po několika minutách vzdal a z místa odešel s prázdnou. „Muže při jeho jednání zachytila bezpečnostní kamera.  Žádáme občany, aby si snímky, které najdou na našich webových stránkách www.police.cz řádně prohlédli a jakékoliv informace k muži na záběrech neprodleně sdělili na tísňovou linku 158,“ požádala mluvčí policie Andrea Straková.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Velkolepá fotografická výstava Jeden kmen zavede návštěvníky do fantasy světa skřetů z kmene Snaga. Samotné výstavě bude předcházet jednodenní fantasy festival.
16.08.2017 - 14:49
Placení parkovného bezkontaktně či pomocí SMS. Běžná praxe, která vzniká na mnoha místech v republice. Řidiči v Brně si však musejí ještě počkat.
16.08.2017 - 07:52
Během včerejšího dne odstartovala aukce hokejových dresů z rozlučky Martina Havláta a jejich nákupem podpoří lidé dobrou věc. Výtěžek z aukce bude věnován na obnovu lůžek pro pacienty Fakultní...
15.08.2017 - 14:33
V centru Brna vzniká z iniciativy městské části Brno-střed zcela nový galerijní bod ve veřejném prostoru. Na Šilingrově náměstí, v místě souběhu ulic Dominikánské a Starobrněnské, dojde k vytvoření...
15.08.2017 - 07:40
Tísňovou linku brněnské městské policie využil včera po druhé hodině ráno svědek, který podle svých slov sledoval na parkovišti v Bohunické ulici zloděje.
14.08.2017 - 07:51
Dětské hřiště a pískoviště na náměstí 28. října dostalo novou ochranou plachtu.
12.08.2017 - 08:12
Komentáře