Reklama
reklama

Právníci Kevina Dahlgrena napadli rozhodnutí o jeho vydání do Česka

Úterní večer byl posledním termínem, do kdy se Američan Kevin Dahlgren, který je podezřelý z čtyřnásobné vraždy v Brně – Ivanovicích, mohli proti verdiktu soudu o vydání do České republiky ohradit. Jeho právníci to také udělali a napadli rozhodnutí. Pokud by byl Dahlgren do Česka skutečně vydán a stanul před českými soudy, hrozí mu až doživotí.

Dokument obhajoby, který zpochybňuje verdikt amerického soudu, se ve spise objevil pár hodin před vypršením lhůty. Soud ve Virginii totiž přesně před dvěma měsíci rozhodl, že Dahlgren může být vydán do České republiky. Právníci, kteří muže podezřelého ze čtyřnásobné vraždy rodiny z brněnských Ivanovic zastupují, zpochybňují podle zpravodaje České televize hned několik desítek různých bodů verdiktu.

Obhajoba ve svém napadnutí podle České televize rekapituluje své připomínky a tvrdí, že na úplném počátku, když byl Dahlgren u Washingtonu zatčen, nebylo dostatečně prokázáno důvodné podezření ze spáchání vraždy. Tím pádem by veškeré následující kroky, jako například odebrání osobních věcí a jejich odeslání české policii, bylo nezákonné a porušilo Dahlgrenova ústavní práva. Obhajoba také napadá důkazy dodané českou policií.

Státní zástupce má čas do poloviny ledna, aby se k dokumentu obhajoby vyjádřil. Obhajoba pak dostane další měsíc na své stanovisko k postoji státního zástupce. V kauze se tak nemusí nic dít až do února příštího roku.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Další z brněnských obchodních domů čekají změny. V letošním roce své vlastníky již změnila Olympie a Nákupní centrum Královo Pole, od srpna má nového majitele i Tesco u hlavního nádraží na ulici...
23.09.2017 - 08:37
Komentáře