Reklama
reklama

Právníci Kevina Dahlgrena napadli rozhodnutí o jeho vydání do Česka

Úterní večer byl posledním termínem, do kdy se Američan Kevin Dahlgren, který je podezřelý z čtyřnásobné vraždy v Brně – Ivanovicích, mohli proti verdiktu soudu o vydání do České republiky ohradit. Jeho právníci to také udělali a napadli rozhodnutí. Pokud by byl Dahlgren do Česka skutečně vydán a stanul před českými soudy, hrozí mu až doživotí.

Dokument obhajoby, který zpochybňuje verdikt amerického soudu, se ve spise objevil pár hodin před vypršením lhůty. Soud ve Virginii totiž přesně před dvěma měsíci rozhodl, že Dahlgren může být vydán do České republiky. Právníci, kteří muže podezřelého ze čtyřnásobné vraždy rodiny z brněnských Ivanovic zastupují, zpochybňují podle zpravodaje České televize hned několik desítek různých bodů verdiktu.

Obhajoba ve svém napadnutí podle České televize rekapituluje své připomínky a tvrdí, že na úplném počátku, když byl Dahlgren u Washingtonu zatčen, nebylo dostatečně prokázáno důvodné podezření ze spáchání vraždy. Tím pádem by veškeré následující kroky, jako například odebrání osobních věcí a jejich odeslání české policii, bylo nezákonné a porušilo Dahlgrenova ústavní práva. Obhajoba také napadá důkazy dodané českou policií.

Státní zástupce má čas do poloviny ledna, aby se k dokumentu obhajoby vyjádřil. Obhajoba pak dostane další měsíc na své stanovisko k postoji státního zástupce. V kauze se tak nemusí nic dít až do února příštího roku.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře