Reklama
reklama

Právníci Kevina Dahlgrena napadli rozhodnutí o jeho vydání do Česka

Úterní večer byl posledním termínem, do kdy se Američan Kevin Dahlgren, který je podezřelý z čtyřnásobné vraždy v Brně – Ivanovicích, mohli proti verdiktu soudu o vydání do České republiky ohradit. Jeho právníci to také udělali a napadli rozhodnutí. Pokud by byl Dahlgren do Česka skutečně vydán a stanul před českými soudy, hrozí mu až doživotí.

Dokument obhajoby, který zpochybňuje verdikt amerického soudu, se ve spise objevil pár hodin před vypršením lhůty. Soud ve Virginii totiž přesně před dvěma měsíci rozhodl, že Dahlgren může být vydán do České republiky. Právníci, kteří muže podezřelého ze čtyřnásobné vraždy rodiny z brněnských Ivanovic zastupují, zpochybňují podle zpravodaje České televize hned několik desítek různých bodů verdiktu.

Obhajoba ve svém napadnutí podle České televize rekapituluje své připomínky a tvrdí, že na úplném počátku, když byl Dahlgren u Washingtonu zatčen, nebylo dostatečně prokázáno důvodné podezření ze spáchání vraždy. Tím pádem by veškeré následující kroky, jako například odebrání osobních věcí a jejich odeslání české policii, bylo nezákonné a porušilo Dahlgrenova ústavní práva. Obhajoba také napadá důkazy dodané českou policií.

Státní zástupce má čas do poloviny ledna, aby se k dokumentu obhajoby vyjádřil. Obhajoba pak dostane další měsíc na své stanovisko k postoji státního zástupce. V kauze se tak nemusí nic dít až do února příštího roku.

Autor: 
redakce
Aktuálně
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Auta na zákazu zastavení Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Není složité narazit v Brně na řidiče, kteří nedodržují dopravní předpisy. Někteří si dokonce pletou značku zákazu zastavení se značkou parkoviště.
22.03.2018 - 10:29
Komentáře