Reklama
reklama

Poznáte lupiče? Ženě za přepážkou předal lístek s výhružným textem

Kriminalisté vyšetřují v Brně další loupež a žádají veřejnost o pomoc při pátrání. Lupiči, který stál za přepážkou na poště, je díky kamerovému záznamu a fotografiím z něj naprosto jasně vidět do obličeje.

Minulý týden v pátek odpoledne došlo v Brně opět k loupežnému přepadení. Tentokrát si dosud neznámý pachatel vybral pobočku České pošty v ulici Svatopetrské. Mladík přibližně kolem pětadvaceti let s dioptrickými brýlemi a kšiltovkou na hlavě si nejprve poštu obhlížel, pak odešel a vrátil se po několika minutách. Přistoupil k jedné z přepážek a vyčkal, až přijde pracovnice, které se zeptal, zda mu něco okopíruje. Žena souhlasila a převzala si od mladíka ústřižek papíru, který jí podal. Na lístku byl rukou napsaný výhružný text a požadavek na vydání peněz. Pracovnice zachovala chladnou hlavu a odešla ke kopírce, kde spustila alarm. Pachatel znervózněl a po několika vteřinách z místa hbitě odešel. Patrně také nepočítal s tím, že je na pobočce nainstalováno několik bezpečnostních kamer. "Na záběrech je mladík poměrně dobře zachycen a kriminalisté se proto obrací na veřejnost s žádostí o pomoc při pátrání. Jakékoliv informace, které by mohly pomoci ke zjištění totožnosti mladého muže, neprodleně sdělte přes tísňovou linku 158," požádala mluvčí policie Andrea Straková.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
V Jihomoravském kraji prudce vzrostl počet lidí s tuberkulózou. Zatímco v roce 2016 bylo v kraji 47 nemocných, loni jejich počet vzrostl na 66.
21.03.2018 - 19:53
Energetici z jaderné elektrárny Dukovany úspěšně dokončili výměnu paliva v druhém výrobním bloku. Výměna skončila včera ve 14 hodin, odstávka však pokračuje. Stejně tak další servisní práce.
21.03.2018 - 18:00
První velký knižní čtvrtek letošního roku nabídne nadšencům do literatury patnáct knižních novinek různorodých žánrů od domácích i zahraničních autorů. Nebude chybět ani doprovodný program v podobě...
21.03.2018 - 15:55
Vizualizace nového pavilonu Foto: MMB
Zpracováním investičního záměru na vybudování nového pavilonu v areálu Úrazové nemocnice odsouhlasili včera brněnští radní. Mohlo by se začít stavět v roce 2020.
21.03.2018 - 10:51
Sportovec kraje Adam Ondra
Lezec Adam Ondra se stal nejlepším sportovcem Jihomoravského kraje za minulý rok. Obhájil tak své loňské vítězství v této anketě. Vyhlášení se konalo v úterý 20. března 2018 v Brně.
21.03.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Nízkopodlažní vozy s klimatizací a s možností jezdit bez trolejového vedení. Dodávka nových parciálních trolejbusů přijíždí v těchto dnech do Brna. Jedná se o první vozy tohoto druhu, kterými...
20.03.2018 - 14:57
Komentáře