Reklama
reklama

Poznáte lupiče? Ženě za přepážkou předal lístek s výhružným textem

Kriminalisté vyšetřují v Brně další loupež a žádají veřejnost o pomoc při pátrání. Lupiči, který stál za přepážkou na poště, je díky kamerovému záznamu a fotografiím z něj naprosto jasně vidět do obličeje.

Minulý týden v pátek odpoledne došlo v Brně opět k loupežnému přepadení. Tentokrát si dosud neznámý pachatel vybral pobočku České pošty v ulici Svatopetrské. Mladík přibližně kolem pětadvaceti let s dioptrickými brýlemi a kšiltovkou na hlavě si nejprve poštu obhlížel, pak odešel a vrátil se po několika minutách. Přistoupil k jedné z přepážek a vyčkal, až přijde pracovnice, které se zeptal, zda mu něco okopíruje. Žena souhlasila a převzala si od mladíka ústřižek papíru, který jí podal. Na lístku byl rukou napsaný výhružný text a požadavek na vydání peněz. Pracovnice zachovala chladnou hlavu a odešla ke kopírce, kde spustila alarm. Pachatel znervózněl a po několika vteřinách z místa hbitě odešel. Patrně také nepočítal s tím, že je na pobočce nainstalováno několik bezpečnostních kamer. "Na záběrech je mladík poměrně dobře zachycen a kriminalisté se proto obrací na veřejnost s žádostí o pomoc při pátrání. Jakékoliv informace, které by mohly pomoci ke zjištění totožnosti mladého muže, neprodleně sdělte přes tísňovou linku 158," požádala mluvčí policie Andrea Straková.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře