Reklama
reklama

„Požár“ upozornil na pěstírnu

Kriminalisté z brněnského toxi-týmu v těchto dnech dokončují vyšetřování případu nelegální pěstírny konopí. 

Na celou záležitost se přišlo na konci ledna, kdy policie společně s hasiči vyjížděla k nahlášenému požáru budovy v Černovicích. O požár nakonec nešlo, při kontrole místa vyšlo najevo, že objekt sloužil jako pěstírna.

V tu chvíli vyšel z budovy osmadvacetiletý muž, který byl zajištěn. Později policistům uvedl, že mu pro něj  neznámá osoba nabídla práci spojenou se starostí o rostliny konopí. Za tisíc korun na den a slíbené finance na návštěvu příbuzných v rodné vlasti rostliny zaléval, hnojil a osvětloval.

 Při následné prohlídce policisté objevili celkem 1 175 rostlin různého stáří, 115 kusů výbojek, kabeláž, vzduchotechniku, hnojivo a další věci včetně zařízené místnosti pro zahradníka. Muž skončil ve vazbě, za zločin nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy mu hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Komentáře