Reklama
reklama

Požár podkroví luxusního hotelu v centru Brna způsobil nedopalek cigarety

Požár střešní konstrukce hotelu Grandezza na Zelném trhu způsobil nedopalek cigarety. Škoda, kterou oheň a následné hašením vodou způsobily na luxusním vybavení apartmánu je 900 tisíc korun.

Oheň se pod střechou hotelu rozhořel ve čtvrtek po poledni. Hasiči jeden vodní proud nasadili na střechu pomocí automobilového žebře. Další vodní proud vedli po schodišti hotelu až do podkroví.  Hasičům se ale stále nedařilo najít skryté ohnisko požáru, proto museli použít termokameru. Rozbrušovací pilou vytvořili otvor ve  střeše pro odvod kouře z podkroví.

Spolu s personálem hotelu vynášeli vybavení luxusního prezidentského apartmánu tak, aby jej voda neponičila. Například lustr za půl milionu korun. Ve spleti střešních trámů se hasičům podařilo zamezit šíření požáru po dvou hodinách práce.

Kdo nedopalek cigarety odhodil, není jasné. Viníka nyní hledají policisté.  „Příčinou požáru bylo nedbalostní jednání, odhozený nedopalek cigarety. Mohl se to stát i dva dny před tím, než se na střeše objevil dým," uvedl mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška. Slabého dýmu v podkroví si totiž zaměstnanci hotelu všimli už před dvěma dny.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Komentáře