Reklama
reklama

Povedená partička kradla katalyzátory. Na svědomí má nejméně jedenáct případů se škodou přes šest set tisíc korun

Brněnští kriminalisté z 10. oddělení v těchto dnech objasnili sérii případů krádeží katalyzátorů ze zaparkovaných vozidel. Podezřelými jsou tři muži ve věku třicet, pětatřicet a šestatřicet let a devatenáctiletá žena.    

Povedená čtveřice se uvedené trestné činnosti věnovala nejméně od listopadu loňského roku. Zloději u vozidel odřezávali výfukový systém včetně katalyzátoru, který následně prodávali do výkupen drahých kovů. Hlavním aktérem byl nejstarší z podezřelých, kterému dvojce střídavě pomáhala. Mladá žena se do akce zapojila tím, že na své doklady prodávala odcizený materiál do sběrny surovin.  

Celkem se kriminalistům podařilo prokázat patnáct případů se škodou přes šest set tisíc korun. Získané peníze podezřelí užili pro svoji potřebu i k nákupu drog. Všichni čtyři mají trestní minulost zejména majetkového charakteru. Z přečinu krádež jsou nyní obviněni muži, nejstarší z trojice také z poškození cizí věci a dívka se bude zodpovídat z přečinu podílnictví.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Víkend na silnicích v Jihomoravském kraji nebyl k řidičům laskavý. Po nedělní smrtelné nehodě dvou motorkářů zemřel v neděli těsně po půlnoci na silnici mezi Hodonínem a Moravskou Novou Vsí další...
16.07.2018 - 19:50
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Daniel Kempský
Přes 25 druhů vín z Moravy i ze světa se představí na akci Ovínění pod Petrovem, která se uskuteční 20. července na Denisových sadech v Brně. Místo, kam především mladí lidé chodí s kamarády popíjet...
16.07.2018 - 13:48
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Vážná dopravní nehoda se stala v neděli v obci Rešice na Znojemsku. Zranění po střetu dodávky s motorkou bylo pro jednoho z řidičů neslučitelné se životem.
16.07.2018 - 08:00
Pojem veřejná zeleň si v pátek velmi svérázně vyložila třiapadesátiletá žena.
15.07.2018 - 19:59
Na výstavě „Vize modernosti. Rudolf Sandalo“ na hradě Špilberku bude k vidění originální kus nábytku z vily Tugendhat – lavice, která stála před slavnou onyxovou stěnou. Výstavu unikátních originálů...
15.07.2018 - 07:35
Novou leteckou linku z Brna na Milán-Bergamo začne od nového zimního letového řádu 2018 provozovat dvakrát týdně letecká společnost Ryanair.
14.07.2018 - 19:52
Komentáře