Reklama
reklama

Povedená partička kradla katalyzátory. Na svědomí má nejméně jedenáct případů se škodou přes šest set tisíc korun

Brněnští kriminalisté z 10. oddělení v těchto dnech objasnili sérii případů krádeží katalyzátorů ze zaparkovaných vozidel. Podezřelými jsou tři muži ve věku třicet, pětatřicet a šestatřicet let a devatenáctiletá žena.    

Povedená čtveřice se uvedené trestné činnosti věnovala nejméně od listopadu loňského roku. Zloději u vozidel odřezávali výfukový systém včetně katalyzátoru, který následně prodávali do výkupen drahých kovů. Hlavním aktérem byl nejstarší z podezřelých, kterému dvojce střídavě pomáhala. Mladá žena se do akce zapojila tím, že na své doklady prodávala odcizený materiál do sběrny surovin.  

Celkem se kriminalistům podařilo prokázat patnáct případů se škodou přes šest set tisíc korun. Získané peníze podezřelí užili pro svoji potřebu i k nákupu drog. Všichni čtyři mají trestní minulost zejména majetkového charakteru. Z přečinu krádež jsou nyní obviněni muži, nejstarší z trojice také z poškození cizí věci a dívka se bude zodpovídat z přečinu podílnictví.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Policie Foto: Centrum news
Muž, který řídil bez řidičského průkazu přejel dvojitou čáru. Když spatřil auto policie, zaparkoval a snažil se uniknout strážníkům. Mezitím na jeho místo přelézal spolujezdec.
23.01.2018 - 16:05
Krajský úřad Foto: Centrum news
Celkem 437 žádostí o „kotlíkové dotace“ za 44,893 milionu korun schválila krajská rada na svém jednání v pondělí 22. ledna 2018. Šlo o první schválené žádosti podaných v první krajské výzvě...
23.01.2018 - 07:29
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Komentáře