Reklama
reklama

Pošťačka vzala 100 tisíc korun. Odmítla výslech na detektoru lži

Policistům se podařilo objasnit záhadné zmizení peněz z jedné brněnské pošty. Za vším stály neshody mezi kolegyněmi na poště a příležitost, která z dvaadvacetileté ženy udělala zlodějku. Ta také odmítla výslech na detektoru lži, což ji nakonec prozradilo.

Více než rok si kriminalisté lámali hlavy s případem záhadné ztráty více než sto tisíc korun z trezoru na poště obchodního centra. Přitom případ se na první pohled zdál být jednoduchý. V poštovní místnosti za přepážkou pracovaly dvě pošťačky, které neměly dobrý kolegiální vztah. Nikdo jiný se na místě nepohyboval. „Bylo tedy jasné, že za zmizením nemalé částky stojí jedna z nich. Důkazy o tom, že by to mohla být ta či ona, však chyběly. Obě mohly mít důvod a motiv,“ přiblížil vyšetřování mluvčí policie Bohumil Malášek.

Postupným získávání drobných informací se začal kriminalistům odvíjet dobře smyšlený příběh. Ten vytvořila dvaadvacetiletá pošťačka. Své o rok mladší a méně zkušenější kolegyni oznámila, že si na ranní hodiny jedna ze zákaznic ohlásila výběr vyšší finanční hotovosti. Mladší kolegyni proto na přepážku vyplatila provozní hotovost navýšenou o avízovanou částku. Navíc jí poradila, že má nechat trezor na přepážce, který je vybaven speciálním bezpečnostním zařízením, otevřený, aby zákaznice nemusela na avízovaný výběr delší dobu čekat.

Pak ale poslala mladší kolegyni vyřídit jinou záležitost a rozběhla svoji akci. Sáhla do trezoru a více než sto tisíc korun z pokladny sebrala. Mladá kolegyně na ztrátu brzy přišla, což spustilo nespočet přepočítávání dispoziční hotovosti vedoucími pracovníky. Peníze se ale nenašly.

Ty se objevily až další den. Překvapeným kolegům z centra třídění zakázek se při otevření jednoho z pytlů, který do centra doputoval z pošty na Brněnsku, vysypalo spolu s dopisy i necelých sto tisíc korun. Chyběly pouze čtyři tisíce korun. Jak se peníze do pytle dostaly, bylo záhadou.

Obrat v případu nastal, když kriminalisté vyzvali obě dnes již bývalé spolupracovnice a zaměstnance pošty k výslechu na detektoru lži. Obě souhlasily. Jenže starší z nich pak těsně před výslechem odmítla. „Pak už kriminalisté poskládali důkazy, pod jejichž tíhou se pachatelka přiznala. Svěřila se také, že příležitost z ní udělala zloděje a chtěla také tímto způsobem řešit nedobrou finanční situaci,“ vysvětlil důvody krádeže Malášek

Žena je nyní stíhána za krádež.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře