Reklama
reklama

Pošťačka vzala 100 tisíc korun. Odmítla výslech na detektoru lži

Policistům se podařilo objasnit záhadné zmizení peněz z jedné brněnské pošty. Za vším stály neshody mezi kolegyněmi na poště a příležitost, která z dvaadvacetileté ženy udělala zlodějku. Ta také odmítla výslech na detektoru lži, což ji nakonec prozradilo.

Více než rok si kriminalisté lámali hlavy s případem záhadné ztráty více než sto tisíc korun z trezoru na poště obchodního centra. Přitom případ se na první pohled zdál být jednoduchý. V poštovní místnosti za přepážkou pracovaly dvě pošťačky, které neměly dobrý kolegiální vztah. Nikdo jiný se na místě nepohyboval. „Bylo tedy jasné, že za zmizením nemalé částky stojí jedna z nich. Důkazy o tom, že by to mohla být ta či ona, však chyběly. Obě mohly mít důvod a motiv,“ přiblížil vyšetřování mluvčí policie Bohumil Malášek.

Postupným získávání drobných informací se začal kriminalistům odvíjet dobře smyšlený příběh. Ten vytvořila dvaadvacetiletá pošťačka. Své o rok mladší a méně zkušenější kolegyni oznámila, že si na ranní hodiny jedna ze zákaznic ohlásila výběr vyšší finanční hotovosti. Mladší kolegyni proto na přepážku vyplatila provozní hotovost navýšenou o avízovanou částku. Navíc jí poradila, že má nechat trezor na přepážce, který je vybaven speciálním bezpečnostním zařízením, otevřený, aby zákaznice nemusela na avízovaný výběr delší dobu čekat.

Pak ale poslala mladší kolegyni vyřídit jinou záležitost a rozběhla svoji akci. Sáhla do trezoru a více než sto tisíc korun z pokladny sebrala. Mladá kolegyně na ztrátu brzy přišla, což spustilo nespočet přepočítávání dispoziční hotovosti vedoucími pracovníky. Peníze se ale nenašly.

Ty se objevily až další den. Překvapeným kolegům z centra třídění zakázek se při otevření jednoho z pytlů, který do centra doputoval z pošty na Brněnsku, vysypalo spolu s dopisy i necelých sto tisíc korun. Chyběly pouze čtyři tisíce korun. Jak se peníze do pytle dostaly, bylo záhadou.

Obrat v případu nastal, když kriminalisté vyzvali obě dnes již bývalé spolupracovnice a zaměstnance pošty k výslechu na detektoru lži. Obě souhlasily. Jenže starší z nich pak těsně před výslechem odmítla. „Pak už kriminalisté poskládali důkazy, pod jejichž tíhou se pachatelka přiznala. Svěřila se také, že příležitost z ní udělala zloděje a chtěla také tímto způsobem řešit nedobrou finanční situaci,“ vysvětlil důvody krádeže Malášek

Žena je nyní stíhána za krádež.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Čtrnáctiletou dívku včera ve čtyři hodiny ráno podpíraly v Králově Poli tři další děti.
16.09.2018 - 18:21
Komentáře