Reklama
reklama

Popíjeli vodku a pak sedli do auta. Dívka se konce jarních prázdnin nedožila

Popíjení alkoholu na konci jarních prázdnin mělo v Brně smutnou dohru pro čtveřici mladých lidí. Sedmnáctiletá dívka zemřela, další dívka a oba mladíci jsou zranění. Jeden z mladíků, který byl řidičem, skončil ve vazbě. Od nehody totiž utekl a zraněným v autě neposkytl první pomoc.

Minulý týden v neděli kolem poledne se vydali dva mladíci z Brna vyzvednout své přítelkyně. Společně pak odjeli na medlánecké letiště. Tam všichni popíjeli vodku a dokonce si během odpoledne dojeli do obchodu pro nové zásoby. Když se pak večer vraceli domů, nezvládl dvacetiletý řidič v Černohorské ulici ve velké rychlosti auto a střetl se s jiným autem. Stříbrný renault se po drobné kolizi roztoči a skončil na plotě.

Zrnění utrpěli všichni mladí lidé, tragédii nepřežila sedmnáctiletá dívka, která pravděpodobně nebyla připoutaná a vypadla z vozidla. Řidič místo nehody opustil a nechal posádku bez pomoci.

„Podařilo se nám ho dohledat po třiceti minutách i díky dokladům, které jsme našli na místě nehody. Přesto, že utrpěl zranění při nehodě, policistům tvrdil, že se porval. Putoval zpět na místo nehody a následně na odběr krve. Dechová zkouška skončila s výsledkem 2,6 promile,“ uvedl mluvčí policie Pavel Šváb.

V úterý byl mladík obviněn z trestných činů usmrcení z nedbalosti, ohrožení pod vlivem návykové látky a neposkytnutí pomoci řidičem dopravního prostředku. Stíhán je vazebně, byť se jednalo o nedbalostní čin. „Mladíkovi přitížil i fakt, že nasbíral za svou krátkou řidičskou karieru nemálo problémů a dvakrát už přišel o řidičský průkaz. Naposledy to byla blokace řidičského oprávnění z důvodu dosažení dvanáctibodové hranice,“ dodal Šváb.

Hrozí mu až šestiletý pobyt za mřížemi. Kriminalisté se zajímají také o to, jestli se za daných okolností nedopustil protiprávního jednání také spolujezdec z vozidla, který mu půjčil auto a věděl, že řídí pod vlivem alkoholu.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Řidiči si v centru Brna musí připravit pevné nervy. K mnoha uzavírkám se dnes přidala další. Jejich trpělivost prověří zákaz vjezdu do Křenové ulice.
18.09.2017 - 12:41
Krátce po velkých změnách ve vlakové dopravě během letních prázdnin musí cestující počítat s dalšími výlukami na železniční trati.
18.09.2017 - 08:30
Ceny bytů v České republice stále rostou a současný stav neovlivnily ani prázdninové měsíce. V meziročním srovnání nyní pořídí Češi nové bydlení až o 20 % dráž a průměrná rodina tak na vlastní...
17.09.2017 - 19:58
Komentáře