Reklama
reklama

Popíjeli vodku a pak sedli do auta. Dívka se konce jarních prázdnin nedožila

Popíjení alkoholu na konci jarních prázdnin mělo v Brně smutnou dohru pro čtveřici mladých lidí. Sedmnáctiletá dívka zemřela, další dívka a oba mladíci jsou zranění. Jeden z mladíků, který byl řidičem, skončil ve vazbě. Od nehody totiž utekl a zraněným v autě neposkytl první pomoc.

Minulý týden v neděli kolem poledne se vydali dva mladíci z Brna vyzvednout své přítelkyně. Společně pak odjeli na medlánecké letiště. Tam všichni popíjeli vodku a dokonce si během odpoledne dojeli do obchodu pro nové zásoby. Když se pak večer vraceli domů, nezvládl dvacetiletý řidič v Černohorské ulici ve velké rychlosti auto a střetl se s jiným autem. Stříbrný renault se po drobné kolizi roztoči a skončil na plotě.

Zrnění utrpěli všichni mladí lidé, tragédii nepřežila sedmnáctiletá dívka, která pravděpodobně nebyla připoutaná a vypadla z vozidla. Řidič místo nehody opustil a nechal posádku bez pomoci.

„Podařilo se nám ho dohledat po třiceti minutách i díky dokladům, které jsme našli na místě nehody. Přesto, že utrpěl zranění při nehodě, policistům tvrdil, že se porval. Putoval zpět na místo nehody a následně na odběr krve. Dechová zkouška skončila s výsledkem 2,6 promile,“ uvedl mluvčí policie Pavel Šváb.

V úterý byl mladík obviněn z trestných činů usmrcení z nedbalosti, ohrožení pod vlivem návykové látky a neposkytnutí pomoci řidičem dopravního prostředku. Stíhán je vazebně, byť se jednalo o nedbalostní čin. „Mladíkovi přitížil i fakt, že nasbíral za svou krátkou řidičskou karieru nemálo problémů a dvakrát už přišel o řidičský průkaz. Naposledy to byla blokace řidičského oprávnění z důvodu dosažení dvanáctibodové hranice,“ dodal Šváb.

Hrozí mu až šestiletý pobyt za mřížemi. Kriminalisté se zajímají také o to, jestli se za daných okolností nedopustil protiprávního jednání také spolujezdec z vozidla, který mu půjčil auto a věděl, že řídí pod vlivem alkoholu.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře