Reklama
reklama

Pomaloval autobus, usnul v něm s fixem v ruce a prokazoval se platební kartou

Svou únavu podcenil v noci na sobotu devatenáctiletý mladík, který podle slov řidiče dopravního podniku pomaloval v autobusovém rozjezdu dvě okna bílým fixem. V autobusu usnul s fixou v ruce a navíc se přivolaným strážníkům prokazoval platební kartou místo občanského průkazu.

Strážníci autobus a mladíka našli na konečné v Labské ulici. Muž usnul přímo na sedadle ve vozidle. Fixu navíc ve spánku svíral v ruce, takže ihned po probuzení pochopil, že nemá smysl zapírat. K jeho štěstí byla barva omyvatelná a řidič ji mohl odstranit pomocí hadry. Jinak by byl mladý muž podezřelý ze spáchání trestného činu.

Mladík nedokázal vysvětlit, proč autobus nápisem znečistil, a přiznal, že během večera popíjel alkohol. "Tomu ostatně nasvědčovala skutečnost, že strážníkům místo občanského průkazu nejprve nabízel svou platební kartu," uvedl k případu mluvčí strážníků Jakub Ghanem. Z konečné nakonec mladý muž odešel s tisícikorunovou blokovou pokutou.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Komentáře