Reklama
reklama

Policisté zachránili osmnáctiletou dívku, chtěla skočit ze střechy dvanáctipatrového domu

Díky dobrému sluchu a své pohotovosti zabránila neštěstí v úterý nad ránem obyvatelka bytového domu v Řečkovicích. Ta informovala policisty, že se na lešení a střeše domu někdo pohybuje. A nemýlila se, sebevražedný skok plánovala mladá dívka.

Na základě telefonátu policisté z Králova Pole ihned vyjeli na místo. „Jeden z členů se spojil s oznamovatelkou, druhý šel po lešení prověřit situaci na střeše. V devátém patře narazil na dívku sedící na okraji lešení směrem do volného prostoru,“ popsal policejní mluvčí Pavel Šváb.

Ta se držela pouze kovové tyče, kterou měla za zády. „Druhý z policistů vylezl na střechu po žebříku zevnitř domu a pro změnu narazil na dvojici mladíků, kteří tvrdili, že si zde byli fotografovat Brno,“ upřesnil. Dívka byla velmi rozrušená, policisté s ní mluvili tak dlouho, dokud nepřelezla zpět. Nakonec sestoupila dolů.

Mladá dívka přiznala, že si nevěděla rady se svou životní situací a jediným řešením byla pro ni sebevražda. Policisté ji převezli na krizové centrum do Bohunic, kde se o ni postarali odborníci.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Větší slevy pro studenty a seniory při cestování vlakem a autobusem a pro všechny bez rozdílu věku možnost pořídit si měsíční „navazující šalinkartu“. Při efektivním užívání bude pro cestující téměř...
15.08.2018 - 09:00
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Komentáře