Reklama
reklama

Policisté zachránili osmnáctiletou dívku, chtěla skočit ze střechy dvanáctipatrového domu

Díky dobrému sluchu a své pohotovosti zabránila neštěstí v úterý nad ránem obyvatelka bytového domu v Řečkovicích. Ta informovala policisty, že se na lešení a střeše domu někdo pohybuje. A nemýlila se, sebevražedný skok plánovala mladá dívka.

Na základě telefonátu policisté z Králova Pole ihned vyjeli na místo. „Jeden z členů se spojil s oznamovatelkou, druhý šel po lešení prověřit situaci na střeše. V devátém patře narazil na dívku sedící na okraji lešení směrem do volného prostoru,“ popsal policejní mluvčí Pavel Šváb.

Ta se držela pouze kovové tyče, kterou měla za zády. „Druhý z policistů vylezl na střechu po žebříku zevnitř domu a pro změnu narazil na dvojici mladíků, kteří tvrdili, že si zde byli fotografovat Brno,“ upřesnil. Dívka byla velmi rozrušená, policisté s ní mluvili tak dlouho, dokud nepřelezla zpět. Nakonec sestoupila dolů.

Mladá dívka přiznala, že si nevěděla rady se svou životní situací a jediným řešením byla pro ni sebevražda. Policisté ji převezli na krizové centrum do Bohunic, kde se o ni postarali odborníci.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news
Devadesátiletou seniorku oblečenou pouze do pyžama zahlídla kolemjdoucí žena v Černých Polích. Chtěla jí pomoct, ale zmatená důchodkyně nedokázala říct, co potřebuje.
20.02.2018 - 07:04
Novinky a trendy ze světa potravinářství přinese od 27. února do 2. března na brněnské výstaviště Mezinárodní potravinářský veletrh SALIMA. Tradičně jej doplní i další veletrhy z příbuzných oborů -...
19.02.2018 - 18:08
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Bary, restaurace i diskotéky. Takové brněnské podniky měli v hledáčku policisté v noci z pátku na sobotu. Kontrolovali, zda tam neodchází k prodeji alkoholu mladistvým. To, co odhalili v jednom...
19.02.2018 - 13:34
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Marnými sliby se chtěl trestu vyhnout muž, který se v sobotu brzy ráno pokoušel vloupat do sklepa v Židenicích. Upozornil na sebe kvůli dřevěné tyči s kterou popocházel a tím na sebe upoutal...
19.02.2018 - 07:45
Prvním mládětem roku 2018 je v brněnské zoo samice zebry Grévyho. Chovatelé jí vybrali jméno Mia.
18.02.2018 - 11:03
Svérázným způsobem se v Újezdu u Brna dostával do psychické kondice před několika dny čtyřiadvacetiletý mladík.
18.02.2018 - 08:24
Komentáře