Reklama
reklama

Policisté přijeli k hotovému, okradený klečel zloději na zádech a držel ho

Policejní práci si v Brně vyzkoušeli sami lidé, kterým se do sklepa domu v Líšni vloupal zloděj. Stačil poničit jen dveře, když ho obyvatelé domu zadrželi.

První květnové ráno ve sklepě domu v Líšni zadrželi jeho obyvatelé pachatele loupeže. Jednatřicetiletý muž v okamžiku příjezdu policie klečel na třiadvacetiletém zloději. Ten hlídce přiznal, že si přišel do sklepa pro křovinořez, stihl však jen rozstříhat zadrátované okno a schovat se do jednoho z výklenků. Tam ho objevil okradený, který ho zadržel až do příjezdu policistů.

„Při identifikaci muže zjistili policisté, že nejde o žádného nováčka. Problémy se zákonem měl od roku 2005. V jeho repertoáru nechybí ani loupež, na konci loňského roku byl odsouzen za krádež. Z podmínky si zjevně nic nedělal a v únoru jsme jej chytili znovu. Tehdy „vyfasoval“ obecně prospěšné práce,“ popsal případy muže policejní mluvčí Pavel Šváb.

Aktuální případ je řešen ve zkráceném přípravném řízení. Své jednání muž vysvětlil aktuálními finančními problémy.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Komentáře