Reklama
reklama

Policisté na Blanensku řeší krádeže v restauracích

Hned dva případy, jejichž terčem se stala pohostinství, řeší v posledních dnech blanenští policisté.
Počátkem týdne se doposud neznámý zloděj s vidinou tučné kořisti vloupal do jedné z místních restaurací. Využil okna pootevřeného na ventilaci, násilím odstranil kovovou rozporku a cestu k lupu měl volnou.
 
Uvnitř pak z baru sebral peníze nastřádané v číšnických peněženkách a příruční pokladnu. Chtěl si zřejmě přivlastnit také obsah zásobníku peněz v provozovně instalovaného výherního automatu. Do přístroje se však ani za použití páčidla nedostal.
 
Vrhl se tedy alespoň na kuřivo. Z místa jejich uložení ukradl celkem 161 plných cigaretových krabiček. Svým řáděním natropil majiteli provozu bezmála dvacetitisícovou škodu.
 
O poznání hůře dopadla společnost provozující v Blansku jeden z hotelů. Tu její zaměstnanec během posledního roku a půl připravil o sto dvacet tisíc korun.
 
Nepoctivec si z pokladny půjčoval peníze pro svoji potřebu a z podnikových zásob alkohol. Obojí však zapomněl vracet. Jakmile to zástupci společnosti při kontrole zjistili, podali na dvacetiletého mladíka trestní oznámení.
 
Provinilci z prvního případu hrozí po dopadení za krádež spáchanou vloupáním až dvouleté vězení.
 
Podezřelému z druhé kauzy pak kvůli vysoké škodě, kterou napáchal zpronevěrou, trest odnětí svobody v délce trvání až pěti let.
Autor: 
redakce
Aktuálně
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Stánek na BVV Foto: Magistrát města Brna
Veletrh cestovního ruchu Go a Regiontour dnes začíná na brněnském výstavišti. Brno se představuje stánkem ve stylu prvorepublikové kavárny. Naláká tak na největší akci letošního roku – festival ke...
19.01.2018 - 07:16
Muzeum města Brna chystá na Špilberku výstavu „Rok 1918 – co nám válka vzala a dala…“ Foto: Magistrát města Brna
Technické muzeum v Brně, Moravské zemské muzeum, Muzeum města Brna a Muzeum Brněnska se zapojí do výstavního cyklu Republika 100, který oslaví sto let od vzniku samostatného Československa....
18.01.2018 - 15:40
Komplikace na dálnici D1 Foto: HZS JMK
Ani včera se dálnice D1 neobešla bez dlouhých kolon a nehod. Vozovka byla extrémně namrzlá a sypače soli popojížděly pomalu s kolonami, které se vytvářely v obou směrech.
18.01.2018 - 06:58
Malá lvíčata Foto: Zoo Brno
Chovateli mladých lvíčat, která se narodila 29. prosince v brněnské zoo, se podařilo pořídit první snímky těchto dvou roztomilých mláďat.
17.01.2018 - 17:40
Komentáře