Reklama
reklama

Policisté na Blanensku řeší krádeže v restauracích

Hned dva případy, jejichž terčem se stala pohostinství, řeší v posledních dnech blanenští policisté.
Počátkem týdne se doposud neznámý zloděj s vidinou tučné kořisti vloupal do jedné z místních restaurací. Využil okna pootevřeného na ventilaci, násilím odstranil kovovou rozporku a cestu k lupu měl volnou.
 
Uvnitř pak z baru sebral peníze nastřádané v číšnických peněženkách a příruční pokladnu. Chtěl si zřejmě přivlastnit také obsah zásobníku peněz v provozovně instalovaného výherního automatu. Do přístroje se však ani za použití páčidla nedostal.
 
Vrhl se tedy alespoň na kuřivo. Z místa jejich uložení ukradl celkem 161 plných cigaretových krabiček. Svým řáděním natropil majiteli provozu bezmála dvacetitisícovou škodu.
 
O poznání hůře dopadla společnost provozující v Blansku jeden z hotelů. Tu její zaměstnanec během posledního roku a půl připravil o sto dvacet tisíc korun.
 
Nepoctivec si z pokladny půjčoval peníze pro svoji potřebu a z podnikových zásob alkohol. Obojí však zapomněl vracet. Jakmile to zástupci společnosti při kontrole zjistili, podali na dvacetiletého mladíka trestní oznámení.
 
Provinilci z prvního případu hrozí po dopadení za krádež spáchanou vloupáním až dvouleté vězení.
 
Podezřelému z druhé kauzy pak kvůli vysoké škodě, kterou napáchal zpronevěrou, trest odnětí svobody v délce trvání až pěti let.
Autor: 
redakce
Aktuálně
Pojem veřejná zeleň si v pátek velmi svérázně vyložila třiapadesátiletá žena.
15.07.2018 - 19:59
Na výstavě „Vize modernosti. Rudolf Sandalo“ na hradě Špilberku bude k vidění originální kus nábytku z vily Tugendhat – lavice, která stála před slavnou onyxovou stěnou. Výstavu unikátních originálů...
15.07.2018 - 07:35
Novou leteckou linku z Brna na Milán-Bergamo začne od nového zimního letového řádu 2018 provozovat dvakrát týdně letecká společnost Ryanair.
14.07.2018 - 19:52
V sobotu 14. 7. zahájí v Brně provoz nové středisko RETRO-USE na adrese Francouzská 36. Podobné zařízení ve Škrobárenské ulici v Brně-Černovicích, které fungovalo od roku 2016, ke stejnému dni...
14.07.2018 - 08:45
Současná situace s městskou hromadnou dopravou v Brně se nezlepší. Naopak. Brňané mohou očekávat další výluky. Od půlnoci 16. července 2018 do 27. července 2018 přestanou jezdit tramvaje mezi...
13.07.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Úderům do hlavy ocelovými tyčemi se nevyhnul starší muž, kterého napadla trojice mladíků ve věku třináct a patnáct let. Muž v autě s pootevřeným okýnkem spal. Děti putovali do výchovného zařízení.
13.07.2018 - 11:35
Komentáře