Reklama
reklama

Policisté na Blanensku řeší krádeže v restauracích

Hned dva případy, jejichž terčem se stala pohostinství, řeší v posledních dnech blanenští policisté.
Počátkem týdne se doposud neznámý zloděj s vidinou tučné kořisti vloupal do jedné z místních restaurací. Využil okna pootevřeného na ventilaci, násilím odstranil kovovou rozporku a cestu k lupu měl volnou.
 
Uvnitř pak z baru sebral peníze nastřádané v číšnických peněženkách a příruční pokladnu. Chtěl si zřejmě přivlastnit také obsah zásobníku peněz v provozovně instalovaného výherního automatu. Do přístroje se však ani za použití páčidla nedostal.
 
Vrhl se tedy alespoň na kuřivo. Z místa jejich uložení ukradl celkem 161 plných cigaretových krabiček. Svým řáděním natropil majiteli provozu bezmála dvacetitisícovou škodu.
 
O poznání hůře dopadla společnost provozující v Blansku jeden z hotelů. Tu její zaměstnanec během posledního roku a půl připravil o sto dvacet tisíc korun.
 
Nepoctivec si z pokladny půjčoval peníze pro svoji potřebu a z podnikových zásob alkohol. Obojí však zapomněl vracet. Jakmile to zástupci společnosti při kontrole zjistili, podali na dvacetiletého mladíka trestní oznámení.
 
Provinilci z prvního případu hrozí po dopadení za krádež spáchanou vloupáním až dvouleté vězení.
 
Podezřelému z druhé kauzy pak kvůli vysoké škodě, kterou napáchal zpronevěrou, trest odnětí svobody v délce trvání až pěti let.
Autor: 
redakce
Aktuálně
Včera krátce po půl třetí odpoledne se u stanice Olbramkostel na železničním přejezdu střetl vlak s osobním autem.
19.08.2017 - 12:45
Největší obchodní centrum severní části Brna, Nákupní centrum Královo Pole, zná svého nového majitele. Investiční skupina CPI Radovana Vítka jej získala od britského investora do realit, skupiny...
19.08.2017 - 09:10
Dvanáctiletá dívka je pohřešovaná od úterního večera, kdy byla spatřena na zastávce Kuldova v Brně-Zábrdovicích. Policisté prověřují nemocnice i všechna známá místa.
18.08.2017 - 18:16
Tři srpnové dny, během kterých se v jihomoravské metropoli pozmění režim. Centrum i okolí ožije, noční klid vezme za své a reaguje například i Ředitelství silnic a dálnic. Do města zavítá...
18.08.2017 - 08:57
V parku na Kraví hoře čekalo dnes v noci na policistu překvapení. V nastartovaném autě seděl muž v bezvědomí. Zřejmě se pokoušel o sebevraždu.
17.08.2017 - 13:47
Stavební práce, kdy dělníci dláždili nástupiště před hlavním nádražím, jsou hotové. Pracovníci DPMB teď budou intenzivněji dohlížet na to, zda na nich cestující udržují pořádek. V plánu jsou i akce...
17.08.2017 - 08:27
Komentáře