Reklama
reklama

Policisté mají nový důkaz, na oblečení Dahlgrena našli krev obětí

Zřejmě klíčový důkaz mají v rukou američtí kriminalisté, kteří vyšetřují čtyřnásobnou vraždu rodiny v Brně – Ivanovicích z května. Žádost o vydání ke stíhání Američana Kevina Dahlgrena v České republice odhalila, že krev, kterou měl podezřelý na kraťasech, prokazatelně patří obětem. O spisu informovala Česká televize.

Dahlgrenovi zabavila FBI krátké kalhoty na letišti. Podle spisů je na nich zcela jistě krev jedné z obětí a pravděpodobně i dalších dvou. „Tato krev se přitom na tyto krátké kalhoty přinejmenším v případě dvaceti pěti zkoumaných skvrn nemohla dostat pouze otěrem,“ citovala televize spis, který má tři sta stran.

 

Ten také poprvé ukázal všechny výslechy svědků, které značí, že rodina byla z Dahlgrenovy přítomnosti přinejmenším nervózní. Podle spisu prý nerespektoval soukromí, byl nespolehlivý a v noci, kdy ostatní spali, chodil po domě ozbrojen nožem.

 

Právě nůž se stopami našli policisté na místě činu. Krev objevila i na nohách barové židle. Útočník podle informací ve spisu však použil více zbraní a velkou sílu. Oběti byly napadeny postupně a útok musel být veden nečekaně, jelikož jejich těla nenesou stopy obrany.

 

Dahlgren je nyní ve vazbě v USA. Žádost o vydání podalo Ministerstvo spravedlnosti ČR v polovině července. Zda Spojené státy muže vydají, není zatím jasné. Pachateli hrozí v Česku výjimečný trest, a to doživotní pobyt za mřížemi.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Komentáře