Reklama
reklama

Policisté mají nový důkaz, na oblečení Dahlgrena našli krev obětí

Zřejmě klíčový důkaz mají v rukou američtí kriminalisté, kteří vyšetřují čtyřnásobnou vraždu rodiny v Brně – Ivanovicích z května. Žádost o vydání ke stíhání Američana Kevina Dahlgrena v České republice odhalila, že krev, kterou měl podezřelý na kraťasech, prokazatelně patří obětem. O spisu informovala Česká televize.

Dahlgrenovi zabavila FBI krátké kalhoty na letišti. Podle spisů je na nich zcela jistě krev jedné z obětí a pravděpodobně i dalších dvou. „Tato krev se přitom na tyto krátké kalhoty přinejmenším v případě dvaceti pěti zkoumaných skvrn nemohla dostat pouze otěrem,“ citovala televize spis, který má tři sta stran.

 

Ten také poprvé ukázal všechny výslechy svědků, které značí, že rodina byla z Dahlgrenovy přítomnosti přinejmenším nervózní. Podle spisu prý nerespektoval soukromí, byl nespolehlivý a v noci, kdy ostatní spali, chodil po domě ozbrojen nožem.

 

Právě nůž se stopami našli policisté na místě činu. Krev objevila i na nohách barové židle. Útočník podle informací ve spisu však použil více zbraní a velkou sílu. Oběti byly napadeny postupně a útok musel být veden nečekaně, jelikož jejich těla nenesou stopy obrany.

 

Dahlgren je nyní ve vazbě v USA. Žádost o vydání podalo Ministerstvo spravedlnosti ČR v polovině července. Zda Spojené státy muže vydají, není zatím jasné. Pachateli hrozí v Česku výjimečný trest, a to doživotní pobyt za mřížemi.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Řidiči si v centru Brna musí připravit pevné nervy. K mnoha uzavírkám se dnes přidala další. Jejich trpělivost prověří zákaz vjezdu do Křenové ulice.
18.09.2017 - 12:41
Krátce po velkých změnách ve vlakové dopravě během letních prázdnin musí cestující počítat s dalšími výlukami na železniční trati.
18.09.2017 - 08:30
Ceny bytů v České republice stále rostou a současný stav neovlivnily ani prázdninové měsíce. V meziročním srovnání nyní pořídí Češi nové bydlení až o 20 % dráž a průměrná rodina tak na vlastní...
17.09.2017 - 19:58
Komentáře