Reklama
reklama

Policisté dopadli útočníka, který zbil barmanku půllitrem

Další úspěch si na své konto mohou připsat brněnští kriminalisté, kteří v těchto dnech chytili brutálního násilníka a zloděje. Ten měl na svědomí dvě krádeže v červenci, při kterých jednou napadl barmanku půllitrem a druhou zavřel na záchodě. Útočník se přiznal.

Začátkem měsíce pachatel navštívil bar v ulici Čeňka Růžičky, kde nepozorovaně odcizil číšnický flek. O dva dny později navštívil dopoledne podnik znovu. Posadil se na venkovní zahrádku, objednal si pivo a chvíli si v podniku obhlížel situaci. Po chvíli přišel za barmankou dovnitř a požádal ji o rozměnění dvou set korun.

„V okamžiku, kdy se žena sehnula pro peníze, pachatel na ni prudce zaútočil. Narazil ji na stěnu a vhodil ji na zem do skladu. Sedmadvacetiletou ženu pak několikrát udeřil půllitrem do hlavy,“ popsala policejní mluvčí Andrea Straková. Odcizil číšnický flek s finanční hotovostí asi šestatřicet tisíc korun a z místa odešel. Mladá barmanka skončila v nemocnici.

Před čtrnácti dny stejný muž zaútočil znovu v baru na Mendlově náměstí. „Pachatel kolem poledne vypil několik piv a pak požádal devatenáctiletou barmanku, aby mu vysvětlila systém hry na automatech. Ve vedlejší místnosti ji nevybíravě napadl a potom ji zamknul na WC,“ upřesnila.

Když jí odcizil volně dostupné peníze, vrátil se k toaletám. Přes dveře ženě vyhrožoval a chtěl, aby mu prozradila, kde je uschována další finanční hotovost. Dívku vzápětí zatáhnul do skladu, kde ji opět fyzicky napadl. „Nakonec si z baru odnesl zhruba čtyřicet tisíc korun i sklenici, ze které popíjel pivo. Barmanka v tomto případě naštěstí neutrpěla vážná zranění,“ dodala Straková.

Zloděj všechno přiznal. Byl obviněn z trestných činů loupež a těžké ublížení na zdraví, a což mu hrozí až deset let ve vězení.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Stavební práce, kdy dělníci dláždili nástupiště před hlavním nádražím, jsou hotové. Pracovníci DPMB teď budou intenzivněji dohlížet na to, zda na nich cestující udržují pořádek. V plánu jsou i akce...
17.08.2017 - 08:27
Tři kuriózní nehody museli policisté řešit na přelomu července a srpna. Naštěstí při nich nebyl nikdo zraněn, ovšem měly společného jmenovatele.
16.08.2017 - 17:38
Během tropických dní je cestování veřejnou dopravou pro mnoho lidí velice nepříjemné, a to především kvůli vysokým teplotám uvnitř vozů. Stejně jako Praha, i Brno se chystá nakoupit nové...
16.08.2017 - 17:24
Velkolepá fotografická výstava Jeden kmen zavede návštěvníky do fantasy světa skřetů z kmene Snaga. Samotné výstavě bude předcházet jednodenní fantasy festival.
16.08.2017 - 14:49
Placení parkovného bezkontaktně či pomocí SMS. Běžná praxe, která vzniká na mnoha místech v republice. Řidiči v Brně si však musejí ještě počkat.
16.08.2017 - 07:52
Během včerejšího dne odstartovala aukce hokejových dresů z rozlučky Martina Havláta a jejich nákupem podpoří lidé dobrou věc. Výtěžek z aukce bude věnován na obnovu lůžek pro pacienty Fakultní...
15.08.2017 - 14:33
Komentáře