Reklama
reklama

Policisté dopadli útočníka, který zbil barmanku půllitrem

Další úspěch si na své konto mohou připsat brněnští kriminalisté, kteří v těchto dnech chytili brutálního násilníka a zloděje. Ten měl na svědomí dvě krádeže v červenci, při kterých jednou napadl barmanku půllitrem a druhou zavřel na záchodě. Útočník se přiznal.

Začátkem měsíce pachatel navštívil bar v ulici Čeňka Růžičky, kde nepozorovaně odcizil číšnický flek. O dva dny později navštívil dopoledne podnik znovu. Posadil se na venkovní zahrádku, objednal si pivo a chvíli si v podniku obhlížel situaci. Po chvíli přišel za barmankou dovnitř a požádal ji o rozměnění dvou set korun.

„V okamžiku, kdy se žena sehnula pro peníze, pachatel na ni prudce zaútočil. Narazil ji na stěnu a vhodil ji na zem do skladu. Sedmadvacetiletou ženu pak několikrát udeřil půllitrem do hlavy,“ popsala policejní mluvčí Andrea Straková. Odcizil číšnický flek s finanční hotovostí asi šestatřicet tisíc korun a z místa odešel. Mladá barmanka skončila v nemocnici.

Před čtrnácti dny stejný muž zaútočil znovu v baru na Mendlově náměstí. „Pachatel kolem poledne vypil několik piv a pak požádal devatenáctiletou barmanku, aby mu vysvětlila systém hry na automatech. Ve vedlejší místnosti ji nevybíravě napadl a potom ji zamknul na WC,“ upřesnila.

Když jí odcizil volně dostupné peníze, vrátil se k toaletám. Přes dveře ženě vyhrožoval a chtěl, aby mu prozradila, kde je uschována další finanční hotovost. Dívku vzápětí zatáhnul do skladu, kde ji opět fyzicky napadl. „Nakonec si z baru odnesl zhruba čtyřicet tisíc korun i sklenici, ze které popíjel pivo. Barmanka v tomto případě naštěstí neutrpěla vážná zranění,“ dodala Straková.

Zloděj všechno přiznal. Byl obviněn z trestných činů loupež a těžké ublížení na zdraví, a což mu hrozí až deset let ve vězení.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Malá lvíčata Foto: Zoo Brno
Chovateli mladých lvíčat, která se narodila 29. prosince v brněnské zoo, se podařilo pořídit první snímky těchto dvou roztomilých mláďat.
17.01.2018 - 17:40
V průběhu podzimu se léčil ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně olympionik a komeťácká legenda Vladimír Nadrchal. Vzhledem k tomu, že jeho operace zad proběhla dle plánu a pan Nadrchal procházel...
17.01.2018 - 14:13
Nová část hřbitova ve Slatině Foto: Magistrát města Brna, Z. Kolařík
Slatinský hřbitov město rozšířilo o 1600 metrů čtverečních s kapacitou 56 klasických kopaných hrobů a 318 urnových. Náklady na úpravy se vyšplhaly na 3,1 milion korun. Částku financovalo město Brno.
17.01.2018 - 07:34
Vizualizace rozhledny Holedná Foto: Projekt Dáme na vás
Výzvu k podávání návrhů do druhého ročníku participativního rozpočtu statutárního města Brna schválili dnes radní. Podávat návrhy bude možné od 15. února do konce května 2018. Celková vyčleněná...
16.01.2018 - 16:50
Hudební klub Fléda navazuje na program minulých sezón ve všech dramaturgických liniích. V jarní sezoně 2018 opět uvádí řadu velkých jmen nejen elektronické hudby. V českém klubovém prostředí se tak...
16.01.2018 - 13:51
Moravské náměstí Foto: Centrumnews/Daniel Kempský
Rozpočet městské části Brno-střed na rok 2018 počítá s výdaji ve výši 621 milionů korun. Bude se třeba opravovat Moravské námětí nebo školky.
16.01.2018 - 07:11
Komentáře