Reklama
reklama

Policisté dopadli cizince, který vykrádal bankomaty. Odnést si mohl miliony

Z krádeže osmi milionů korun a sta tisíc eur (v přepočtu dva a půl milionu korun) je podezřelý osmatřicetiletý muž ze Slovenska. Ten za čtyři měsíce vykradl na jižní Moravě a části Rakouska dohromady třináct bankomatů.

Muž byl zadržen 3. června v Troubsku, na bankomaty se zaměřil od února. „Ve čtyřech případech se pokusil bez úspěchu odcizit milionové částky. Na území Rakouska se dopustil dalších devíti pokusů o odcizení hotovosti z bankomatů,“ popsal policejní mluvčí Pavel Šváb.

Při krádežích se ukrýval za gumovou masku a ničil kamery. Při prohlídce našli policisté u něj doma kromě masek pracovní auto a spoustu nástrojů a přípravků, které používal při činech. Nechyběly ani peníze v domácí měně či eurech a také zbraně.

Na lup vyjížděl z vilky, kterou měl pronajatou za osmadvacet tisíc měsíčně. „Vzhledem k tomu, že neměl žádný pravidelný příjem, domníváme se, že výčet jeho trestné činnosti není zdaleka konečný. Škoda, která hrozila, se pohybuje už teď v desítkách milionů korun. Navíc jsme zjistili, že u nás pobýval pod falešnou identitou,“ informoval.

V současnosti pobývá muž ve vazbě, ke své trestní činnosti se odmítl vyjádřit. Od začátku roku 2011 na něj byl vydán Evropský zatýkací rozkaz.  Hrozí mu pobyt až deseti let ve vězení, také je podezřelý z nedovoleného ozbrojování, padělání veřejné listiny a z dalších krádeží. Vloupal se totiž do několika hasičských zbrojnic, odkud odcizil profesionální hydraulické nářadí. S tím pak páchal trestnou činnost.

„Veřejnost žádáme o spolupráci při stanovení doby zapálení nalezeného vozidla Mercedes. To jsme objevili 6. června v Brně u ulice Nad Pisárkami.  Pokud jste se v místě vyskytli mezi koncem května a dobou nálezu, ozvěte se policistům na linku 158. Zajímá nás jakákoliv informace, i ta, že vozidlo v danou dobu na místě ještě nebylo,“ prosil Šváb.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Dálnice D1 Foto: Centrum news
U kulatého stolu se dnes sešel ministr dopravy Dan Ťok s představiteli Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem. Zúčastnil se i brněnský primátor Petr Vokřál. Hlavním tématem byla...
16.02.2018 - 14:25
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Zákazníkovi cykloprodejny v centru města ukradl zloděj kolo, které nechal stát nezamčené. Přivolaní strážníci ohlásili případ svým kolegům a za čtvrt hodiny se zloděj i s kolem našel.
16.02.2018 - 07:54
K dopravní nehodě ve východní části města vyjížděli dnes kolem půl jedné ráno brněnští strážníci.
15.02.2018 - 18:46
Stany záchranářů Foto: ZZS JMK
Olympijský park na výstavišti plný různých sportů s sebou přináší i drobná zranění. Hned první týden stihli záchranáři ošetřit téměř dvacítku pacientů.
15.02.2018 - 11:45
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Pes, který utekl majitelce do psího výběhu, pomohl policii s odhalením osoby v pátrání. Majitelka zatoulaného psa jej našla u strážníků, kteří si ověřili totožnost ženy. Ukázalo se, že právě...
15.02.2018 - 07:48
Komentáře