Reklama
reklama

Policisté dopadli cizince, který vykrádal bankomaty. Odnést si mohl miliony

Z krádeže osmi milionů korun a sta tisíc eur (v přepočtu dva a půl milionu korun) je podezřelý osmatřicetiletý muž ze Slovenska. Ten za čtyři měsíce vykradl na jižní Moravě a části Rakouska dohromady třináct bankomatů.

Muž byl zadržen 3. června v Troubsku, na bankomaty se zaměřil od února. „Ve čtyřech případech se pokusil bez úspěchu odcizit milionové částky. Na území Rakouska se dopustil dalších devíti pokusů o odcizení hotovosti z bankomatů,“ popsal policejní mluvčí Pavel Šváb.

Při krádežích se ukrýval za gumovou masku a ničil kamery. Při prohlídce našli policisté u něj doma kromě masek pracovní auto a spoustu nástrojů a přípravků, které používal při činech. Nechyběly ani peníze v domácí měně či eurech a také zbraně.

Na lup vyjížděl z vilky, kterou měl pronajatou za osmadvacet tisíc měsíčně. „Vzhledem k tomu, že neměl žádný pravidelný příjem, domníváme se, že výčet jeho trestné činnosti není zdaleka konečný. Škoda, která hrozila, se pohybuje už teď v desítkách milionů korun. Navíc jsme zjistili, že u nás pobýval pod falešnou identitou,“ informoval.

V současnosti pobývá muž ve vazbě, ke své trestní činnosti se odmítl vyjádřit. Od začátku roku 2011 na něj byl vydán Evropský zatýkací rozkaz.  Hrozí mu pobyt až deseti let ve vězení, také je podezřelý z nedovoleného ozbrojování, padělání veřejné listiny a z dalších krádeží. Vloupal se totiž do několika hasičských zbrojnic, odkud odcizil profesionální hydraulické nářadí. S tím pak páchal trestnou činnost.

„Veřejnost žádáme o spolupráci při stanovení doby zapálení nalezeného vozidla Mercedes. To jsme objevili 6. června v Brně u ulice Nad Pisárkami.  Pokud jste se v místě vyskytli mezi koncem května a dobou nálezu, ozvěte se policistům na linku 158. Zajímá nás jakákoliv informace, i ta, že vozidlo v danou dobu na místě ještě nebylo,“ prosil Šváb.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Řidič v Bohunicích překročil povolenou rychlost 50 kilometrů v hodině téměř dvojnásobně. Jeho dechová zkouška na alkohol byla negativní, z opilosti však obvinil strážníka. Jak dechová zkouška ukázala...
16.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Větší slevy pro studenty a seniory při cestování vlakem a autobusem a pro všechny bez rozdílu věku možnost pořídit si měsíční „navazující šalinkartu“. Při efektivním užívání bude pro cestující téměř...
15.08.2018 - 09:00
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Komentáře