Reklama
reklama

Policisté dopadli během necelého měsíce několik kapsářů

O telefon za tři tisíce korun přišel muž, který v sobotu brzy ráno usnul na lavičce u hlavního nádraží. Díky kamerovému systému a pozornosti jeho obsluhy však bez něj nezůstal dlouho. Stejný systém pomohl polapit i dva kapsáře na počátku července.

V sobotu ráno se o počínání padesátiletého muže, který přímo pod kamerami vytáhl z kapsy pětatřicetiletého cizince mobilní telefon, díky dohledovému centru policie dozvěděli strážníci a muže odpovídajícího popisu zastavili vzápětí na křižovatce Masarykovy a Josefské ulice. Zmíněný mobil měl u sebe a hlídce tvrdil, že ho našel na nedaleké lavičce, kde prý přístroj volně ležel. Vzhledem k povaze činu kapsář putoval do rukou republikových policistů.

Velmi podobný scénář měl i případ z počátku července. Hlavní roli sehrála taktéž spící osoba, zloděj a kamerový systém ve spolupráci s policisty. Neznámý muž tehdy přistoupil po páté hodině ráno k ženě spící na lavičce a začal jí prohledávat kapsy. Objevil tam peněženku a předal ji dalšímu muži. Společně potom odešli do Nádražní ulice, kde je dál monitorovalo dohledové centrum a poskytovalo informace strážníkům v terénu. Jedna hlídka podezřelé dopadla v bufetu u hlavního nádraží, druhá zamířila přímo za devětadvacetiletou ženou. I tyto kapsáře si následně převzala státní policie.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Krajský úřad Foto: Centrum news
Celkem 437 žádostí o „kotlíkové dotace“ za 44,893 milionu korun schválila krajská rada na svém jednání v pondělí 22. ledna 2018. Šlo o první schválené žádosti podaných v první krajské výzvě...
23.01.2018 - 07:29
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Komentáře