Reklama
reklama

Policii se přiznal muž, který přepadl dívku na chodbě činžáku v Brně

Díky rozsáhlé výzvě v médiích získali policisté nejen velké množství informací a poznatků od čtenářů, ale sám od sebe se jim přihlásil i dvaatřicetiletý muž. Ten se přiznal k napadení sedmnáctileté dívky na Slovanském náměstí.

„Policisté muže vyslechli a sdělili mu podezření z omezování osobní svobody,“ popsala mluvčí brněnských strážníků Andrea Straková. Se získanými informace kriminalisté nadále pracují a prověřují podobné případy, ve kterých by mohl podezřelý hrát důležitou roli.

K přepadení došlo druhý týden v září před šestou ráno, kdy dívka v chodbě jednoho z domů roznášela letáky. Násilník ji přitlačil ke zdi a zakryl rukou ústa, aby nekřičela. „V tom se ovšem na chodbě rozsvítilo světlo a poškozená ihned využila situace a podařilo se ji vyběhnout na ulici. Pachatel z místa utekl,“ upřesnila Straková. Muže tenkrát zachytila bezpečností kamera umístěna v domě.

Co vedlo muže k přiznání, policisté z taktických důvodů nezveřejňují. A dále se zabývají napadením na Tomkově náměstí. Tam na konci srpna taktéž v domě v bytovce zaútočil neznámý pachatel na jednadvacetiletou dívku. S nožem v ruce požadoval, aby se svlékla. Rozepínal ji bundu a několikrát ji lehce bodl nožem.

„Mladá žena násilníkovi sdělila, že má astma, že může kdykoliv omdlít a také, že je velmi dobře slyšet v bytech, když na chodbě někdo mluví. Muž jí vytrhl kabelku a z místa utekl,“ popsala Straková. Přepadená tak přišla o doklady, mobilní telefon a částku asi pět set korun.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Policie Foto: Centrum news
Muž, který řídil bez řidičského průkazu přejel dvojitou čáru. Když spatřil auto policie, zaparkoval a snažil se uniknout strážníkům. Mezitím na jeho místo přelézal spolujezdec.
23.01.2018 - 16:05
Krajský úřad Foto: Centrum news
Celkem 437 žádostí o „kotlíkové dotace“ za 44,893 milionu korun schválila krajská rada na svém jednání v pondělí 22. ledna 2018. Šlo o první schválené žádosti podaných v první krajské výzvě...
23.01.2018 - 07:29
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Komentáře