Reklama
reklama

Policii se přiznal muž, který přepadl dívku na chodbě činžáku v Brně

Díky rozsáhlé výzvě v médiích získali policisté nejen velké množství informací a poznatků od čtenářů, ale sám od sebe se jim přihlásil i dvaatřicetiletý muž. Ten se přiznal k napadení sedmnáctileté dívky na Slovanském náměstí.

„Policisté muže vyslechli a sdělili mu podezření z omezování osobní svobody,“ popsala mluvčí brněnských strážníků Andrea Straková. Se získanými informace kriminalisté nadále pracují a prověřují podobné případy, ve kterých by mohl podezřelý hrát důležitou roli.

K přepadení došlo druhý týden v září před šestou ráno, kdy dívka v chodbě jednoho z domů roznášela letáky. Násilník ji přitlačil ke zdi a zakryl rukou ústa, aby nekřičela. „V tom se ovšem na chodbě rozsvítilo světlo a poškozená ihned využila situace a podařilo se ji vyběhnout na ulici. Pachatel z místa utekl,“ upřesnila Straková. Muže tenkrát zachytila bezpečností kamera umístěna v domě.

Co vedlo muže k přiznání, policisté z taktických důvodů nezveřejňují. A dále se zabývají napadením na Tomkově náměstí. Tam na konci srpna taktéž v domě v bytovce zaútočil neznámý pachatel na jednadvacetiletou dívku. S nožem v ruce požadoval, aby se svlékla. Rozepínal ji bundu a několikrát ji lehce bodl nožem.

„Mladá žena násilníkovi sdělila, že má astma, že může kdykoliv omdlít a také, že je velmi dobře slyšet v bytech, když na chodbě někdo mluví. Muž jí vytrhl kabelku a z místa utekl,“ popsala Straková. Přepadená tak přišla o doklady, mobilní telefon a částku asi pět set korun.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Již zítra zaparkuje na Zelném trhu speciální autobus s kavárnou, který nabídne návštěvníkům nevšední prožitek naprosté tmy. Hosté si tak mohou na chvíli zakusit, co to znamená být slepý.
22.08.2017 - 12:00
Řidič sportovního auta značky Dodge ujížděl policistům rychlostí o polovinu přesahující předpisy. Jejich honička skončila na polní cestě, kde se sportovní vůz zaseknul. Nyní čeká řidiče správní...
22.08.2017 - 07:37
Boj proti stánkařům v podchodu brněnského hlavního nádraží neustává. Město začíná rozesílat výpovědi nájemních smluv.
21.08.2017 - 16:03
V poslední době přibývá případů, kdy si cestující v autobuse či vlaku dopřeje chvilku spánku, a po probuzení zjistí, že byl okraden. Policisté proto apelují na občany, aby byly obezřetnější a své...
21.08.2017 - 12:07
Obyvatelé Černé Hory na Blanensku si mohou alespoň částečně oddechnout. Uzavírka frekventovaného mostu, kvůli které městys zažívá dopravní peklo, sice nekončí, ale most bude provizorně podepřen, což...
21.08.2017 - 07:46
Oblíbený Den Starobrna se blíží – brány pivovaru se všem návštěvníkům otevřou dokořán v sobotu 2. září v pravé poledne. Zatímco vrchní nádvoří rozezní písničky špičkových českých skupin, dolní část...
20.08.2017 - 17:01
Komentáře