Reklama
reklama

Policie zadržela muže podezřelého ze sexuálních útoků v Brně

V polovině května se muž pokoušel znásilnit čtyři ženy v brněnských částech Bohunice a Žabovřesky. Jihomoravští policisté jej ve středu minulého týdne zadrželi a v pátek muži sdělili obvinění, hrozí mu až dvanáct let vězení. Jedná se o čtyřiatřicetiletého muže z Brna.

Jihomoravští kriminalisté nejprve získali od dvou přepadených dívek popis pachatele, který zveřejnili v médiích. Na jeho základě se následně přihlásily další dvě ženy a všechny čtyři poškozené popisovaly muže shodně. Dalším zdrojem k odhalení pachatele byly záznamy z bezpečnostních kamer. Na základě vyhodnocení všech informací zjistili, že se v místech, kde k přepadení dívek docházelo, pohybovalo stejné osobní motorové vozidlo. Následně byl ztotožněn i muž, který jej využíval.

Není vyloučeno, že muž má na svědomí více podobných případů, policie proto žádá dívky a ženy, které setkaly stejným jednáním a byly tímto způsobem obtěžovány, aby tuto skutečnost neprodleně oznámily na kterékoli policejní služebně nebo přímo na lince 158. Mohou tím poskytnout důležité informace k probíhajícímu vyšetřování.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Komentáře