Reklama
reklama

Policie zadržela muže podezřelého ze sexuálních útoků v Brně

V polovině května se muž pokoušel znásilnit čtyři ženy v brněnských částech Bohunice a Žabovřesky. Jihomoravští policisté jej ve středu minulého týdne zadrželi a v pátek muži sdělili obvinění, hrozí mu až dvanáct let vězení. Jedná se o čtyřiatřicetiletého muže z Brna.

Jihomoravští kriminalisté nejprve získali od dvou přepadených dívek popis pachatele, který zveřejnili v médiích. Na jeho základě se následně přihlásily další dvě ženy a všechny čtyři poškozené popisovaly muže shodně. Dalším zdrojem k odhalení pachatele byly záznamy z bezpečnostních kamer. Na základě vyhodnocení všech informací zjistili, že se v místech, kde k přepadení dívek docházelo, pohybovalo stejné osobní motorové vozidlo. Následně byl ztotožněn i muž, který jej využíval.

Není vyloučeno, že muž má na svědomí více podobných případů, policie proto žádá dívky a ženy, které setkaly stejným jednáním a byly tímto způsobem obtěžovány, aby tuto skutečnost neprodleně oznámily na kterékoli policejní služebně nebo přímo na lince 158. Mohou tím poskytnout důležité informace k probíhajícímu vyšetřování.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře