Reklama
reklama

Policie přijala posilu, na jižní Moravu nastupuje přes třicet nováčků

První srpnový den složilo služební slib třiatřicet nových policistů v prostorách Sálu Otakara Motejla v sídle Veřejného ochránce práv v Brně. Ti po absolvování potřebného vzdělání zamíří do několika brněnských obvodních oddělení, na dopravní inspektorát nebo posílí Speciální pořádkovou jednotku.

„Výjimečnost celé události dodala přítomnost vzácných hostů – ministryně spravedlnosti Marie Benešové, hejtmana Jihomoravského kraje Michala Haška, zástupce Veřejného ochránce práv Stanislava Křečka a policejního prezidenta Martina Červíčka,“ uvedla policejní mluvčí Petra Vedrová.

 

Policistům hosté předali pamětní list a služební odznak. „Na prvním místě je pro vás vždy právo, bezpečnost a pořádek,“ promluvil k nově jmenovaným kolegům jihomoravský policejní ředitel Leoš Tržil. „Nové příslušníky teď čeká studium a odborné praxe, než zamíří na svůj kmenový útvar,“ dodala Vedrová.

 

   

Policejní ředitel Tržil promlouvá k mladým policistům. Ti podepisují slib.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Větší slevy pro studenty a seniory při cestování vlakem a autobusem a pro všechny bez rozdílu věku možnost pořídit si měsíční „navazující šalinkartu“. Při efektivním užívání bude pro cestující téměř...
15.08.2018 - 09:00
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Komentáře