Reklama
reklama

Policie popřela, že by Dahlgren z Brna uprchl po vraždě do Vídně na motorce

Česká policie popřela, že by dvacetiletý Američan Kevin Dahlgren, který je podezřelý z vraždy čtyř příbuzných v Brně, prchal do Vídně na motorce zavražděného strýce, jak o tom informoval rakouský deník Heute. "Tato informace je nepravdivá," řekla mluvčí jihomoravské policie Petra Vedrová.

"Již se podařilo zjistit, jak se podezřelý Dahlgren dostal z Brna na vídeňské letiště, a motocyklem to rozhodně nebylo. Podrobnosti k tomu ale zatím nesdělíme," uvedla mluvčí. Upozornila, že více informací v deníku nemusí být pravdivých. Případ Dahlgrena sice Heute popisuje detailně, ale bez uvedení jakýchkoli zdrojů.

Američan po vraždě v Brně odletěl podle Heute z Vídně do Washingtonu linkou Austrian Airlines. Posádka se prý až během letu dověděla, že na palubě je pravděpodobný vrah, a čtvrt hodiny se uvažovalo o případném nouzovém přistání.
   
Oběťmi vraždy se stali ve středu manželé a jejich dva téměř dospělí synové, kteří bydleli v Brně-Ivanovicích. Svědci tvrdí, že Američan své blízké, u nichž asi dva týdny bydlel, usmrtil nožem. Tělo strýce nechal v domě, těla tety a bratranců odnesl do garáže, zabalil do textilií a vše zapálil.

Americká soudkyně v pátek muže poslala do vazby. Česká republika se bude snažit o jeho vydání. V případě, že by americké úřady žádosti vyhověly, hrozí podezřelému u českého soudu až doživotní trest.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chystáte se jet lyžovat do zahraničí? Oblíbené jsou evropské destinace jako Itálie, Rakousko nebo Francie. Je ale na takovou cestu připravené i vaše auto? Víte, jaká pravidla v těchto zemích platí?
25.02.2018 - 10:14
Odpočinková zóna s kavárnou a dětským hřištěm, více místa pro sezónní trhy i lepší možnosti parkování či rekonstrukce inženýrských sítí. Hned tři brněnská náměstí čekají v brzké budoucnosti...
25.02.2018 - 08:39
Na jedné straně rozvoj města ve sportovní či dopravní rovině, na straně druhé obyvatelé či historické klenoty města. Situace týkající se směňování městských nemovitostí budí aktuálně v jihomoravské...
24.02.2018 - 09:07
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Radnice Brno-střed vypsala výzvu pro provozovatele kaváren, barů, restaurací a dalších podniků poskytujících občerstvení v městské části Brno-střed, aby umožnili využívat své toalety i kolemjdoucím...
23.02.2018 - 12:51
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Rekonstrukce silnic, uzavírky, opravy, výluky nebo i Velká cena. To vše zkomplikuje v následujících měsících brněnskou dopravu. Jak se s těmito problémy vypořádat co nejlépe řešil kraj spolu se...
23.02.2018 - 07:04
Plameny chatu zničily Foto: HZS JMK
V noci ze středy na čtvrtek hořela dřevěná chata v Brně-Bosonohách. Uvnitř našli hasiči ohořelé lidské torzo.
22.02.2018 - 12:28
Komentáře