Reklama
reklama

Policie pátrá po 29letém muži. Asi řídil auto, které vážně zranilo dva lidi

Policisté pátrají po devětadvacetiletém muži, který podle jejich zatímního vyšetřování měl řídit osobní automobil Audi A3, který v úterý způsobil dopravní nehodu na obchvatu Pohořelic nebo může dát k nehodě velmi důležité svědectví.

Havárie se stala v úterý 10. června 2014 krátce před devátou hodinou na rovném úseku obchvatu Pohořelic. Do na krajnici odstavené a řádně označené dodávky Ford narazilo stříbrné Audi A3 s registrační značkou 9B29258, za jehož volantem pravděpodobně seděl hledaný muž. Ten podle výpovědi svědků před kolizí kličkoval po silnici a jeho jízda byla od podívání nebezpečná.

Srážka se stojící dodávkou přinesla dvě těžká zranění mužů, kteří na místě mimo vozovku upravovali reklamní poutač. Osmapadesátiletého muže osobní automobil přimáčkl na dodávku a amputoval mu obě nohy. Druhého z mužů pak auto odhodilo do příkopu. I zranění o dvanáct let mladšího muže jsou vážná. Viník z místa nehody, aniž by zavolal pomoc či ji poskytl, okamžitě utekl.

Hledaný muž Zdeněk W. byl pravděpodobně při nehodě rovněž zraněn. „Policisté uvítají jakékoliv informace o jeho současném pobytu. Zajímá je rovněž jeho pohyb před nehodou a po ní. Muž mohl být následně ošetřován ve zdravotnickém zařízení, mohl požádat o pomoc v Pohořelicích, případně v některé z přilehlých obcí,“ uvedl mluvčí policie Bohumil Malášek.

Pohřešovaný je vysoký asi 180 cm, štíhlé postavy, krátce střižené světlé vlasy, na prsou tetování. Při pravděpodobném útěku z místa nehody měl na sobě pouze krátké šedohnědé kalhoty. Veškeré poznatky k pobytu i pohybu pohřešovaného je možné oznámit na bezplatnou linku 158.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Čtrnáctiletou dívku včera ve čtyři hodiny ráno podpíraly v Králově Poli tři další děti.
16.09.2018 - 18:21
Nezáleží na tom, zda patříte k vyznavačům aktivního životního stylu, plánujete založit rodinu či naopak vyhledáváte klid a možnosti k zaslouženému relaxu. Uvažujete-li nad koupí nového bydlení a...
16.09.2018 - 08:29
Komentáře