Reklama
reklama

Policie pátrá po 29letém muži. Asi řídil auto, které vážně zranilo dva lidi

Policisté pátrají po devětadvacetiletém muži, který podle jejich zatímního vyšetřování měl řídit osobní automobil Audi A3, který v úterý způsobil dopravní nehodu na obchvatu Pohořelic nebo může dát k nehodě velmi důležité svědectví.

Havárie se stala v úterý 10. června 2014 krátce před devátou hodinou na rovném úseku obchvatu Pohořelic. Do na krajnici odstavené a řádně označené dodávky Ford narazilo stříbrné Audi A3 s registrační značkou 9B29258, za jehož volantem pravděpodobně seděl hledaný muž. Ten podle výpovědi svědků před kolizí kličkoval po silnici a jeho jízda byla od podívání nebezpečná.

Srážka se stojící dodávkou přinesla dvě těžká zranění mužů, kteří na místě mimo vozovku upravovali reklamní poutač. Osmapadesátiletého muže osobní automobil přimáčkl na dodávku a amputoval mu obě nohy. Druhého z mužů pak auto odhodilo do příkopu. I zranění o dvanáct let mladšího muže jsou vážná. Viník z místa nehody, aniž by zavolal pomoc či ji poskytl, okamžitě utekl.

Hledaný muž Zdeněk W. byl pravděpodobně při nehodě rovněž zraněn. „Policisté uvítají jakékoliv informace o jeho současném pobytu. Zajímá je rovněž jeho pohyb před nehodou a po ní. Muž mohl být následně ošetřován ve zdravotnickém zařízení, mohl požádat o pomoc v Pohořelicích, případně v některé z přilehlých obcí,“ uvedl mluvčí policie Bohumil Malášek.

Pohřešovaný je vysoký asi 180 cm, štíhlé postavy, krátce střižené světlé vlasy, na prsou tetování. Při pravděpodobném útěku z místa nehody měl na sobě pouze krátké šedohnědé kalhoty. Veškeré poznatky k pobytu i pohybu pohřešovaného je možné oznámit na bezplatnou linku 158.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Auta na zákazu zastavení Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Není složité narazit v Brně na řidiče, kteří nedodržují dopravní předpisy. Někteří si dokonce pletou značku zákazu zastavení se značkou parkoviště.
22.03.2018 - 10:29
Rodina, která využila šance na nový domov Foto: B. Kleinhamplová
Prodloužení nájemní smlouvy bylo v březnu schváleno čtyřicáté rodině, která se účastní projektu Rapid Re-Housing. Byla tak překonána úspěšnost 80 procent v udržení bydlení, kterou si Brno před...
22.03.2018 - 07:25
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
V Jihomoravském kraji prudce vzrostl počet lidí s tuberkulózou. Zatímco v roce 2016 bylo v kraji 47 nemocných, loni jejich počet vzrostl na 66.
21.03.2018 - 19:53
Energetici z jaderné elektrárny Dukovany úspěšně dokončili výměnu paliva v druhém výrobním bloku. Výměna skončila včera ve 14 hodin, odstávka však pokračuje. Stejně tak další servisní práce.
21.03.2018 - 18:00
První velký knižní čtvrtek letošního roku nabídne nadšencům do literatury patnáct knižních novinek různorodých žánrů od domácích i zahraničních autorů. Nebude chybět ani doprovodný program v podobě...
21.03.2018 - 15:55
Vizualizace nového pavilonu Foto: MMB
Zpracováním investičního záměru na vybudování nového pavilonu v areálu Úrazové nemocnice odsouhlasili včera brněnští radní. Mohlo by se začít stavět v roce 2020.
21.03.2018 - 10:51
Komentáře