Reklama
reklama

Policie pátrá po 29letém muži. Asi řídil auto, které vážně zranilo dva lidi

Policisté pátrají po devětadvacetiletém muži, který podle jejich zatímního vyšetřování měl řídit osobní automobil Audi A3, který v úterý způsobil dopravní nehodu na obchvatu Pohořelic nebo může dát k nehodě velmi důležité svědectví.

Havárie se stala v úterý 10. června 2014 krátce před devátou hodinou na rovném úseku obchvatu Pohořelic. Do na krajnici odstavené a řádně označené dodávky Ford narazilo stříbrné Audi A3 s registrační značkou 9B29258, za jehož volantem pravděpodobně seděl hledaný muž. Ten podle výpovědi svědků před kolizí kličkoval po silnici a jeho jízda byla od podívání nebezpečná.

Srážka se stojící dodávkou přinesla dvě těžká zranění mužů, kteří na místě mimo vozovku upravovali reklamní poutač. Osmapadesátiletého muže osobní automobil přimáčkl na dodávku a amputoval mu obě nohy. Druhého z mužů pak auto odhodilo do příkopu. I zranění o dvanáct let mladšího muže jsou vážná. Viník z místa nehody, aniž by zavolal pomoc či ji poskytl, okamžitě utekl.

Hledaný muž Zdeněk W. byl pravděpodobně při nehodě rovněž zraněn. „Policisté uvítají jakékoliv informace o jeho současném pobytu. Zajímá je rovněž jeho pohyb před nehodou a po ní. Muž mohl být následně ošetřován ve zdravotnickém zařízení, mohl požádat o pomoc v Pohořelicích, případně v některé z přilehlých obcí,“ uvedl mluvčí policie Bohumil Malášek.

Pohřešovaný je vysoký asi 180 cm, štíhlé postavy, krátce střižené světlé vlasy, na prsou tetování. Při pravděpodobném útěku z místa nehody měl na sobě pouze krátké šedohnědé kalhoty. Veškeré poznatky k pobytu i pohybu pohřešovaného je možné oznámit na bezplatnou linku 158.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Městské divadlo Brno se přidá k dalším brněnským divadelním budovám, které mění svůj vzhled k lepšímu. Během příštích dvou let získá i divadelní dům v Lidické ulici moderní tvář. Podle plánů vyjde...
25.09.2017 - 19:58
K dalšímu neštěstí na jihomoravských železničních tratích došlo dnes ráno v Brně.
25.09.2017 - 13:54
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Komentáře