Reklama
reklama

Policie hledá svědky dopravních nehod. Auta srazila cyklistiku a dívku na přechodu

Dopravní policisté z Břeclavi a Moravského Krumlova žádají veřejnost o pomoc při šetření nehod. U té první nedal v Břeclavi řidič přednost cyklistce. Ve druhém případě došlo k nehodě na přechodu pro chodce v Moravském Krumlově a dívka byla převezena do nemocnice. 

V neděli 28. září po druhé hodině odpolední v Břeclavi projížděl řidič pravděpodobně osobního vozidla Škoda Super křižovatkou od obchodního domu Billa a přejížděl rovně k obchodnímu domu Lidl. Nedal přitom přednost v jízdě cyklistce, která jela směrem od Poštorné do centra města. Cyklistka začala prudce brzdit, aby zabránila střetu, a přitom přeletěla přes řídítka a upadla na zem.

Policisté žádají případné svědky, kteří by mohli poskytnout bližší informace k řidiči či vozidlu, aby se obrátili na břeclavský dopravní inspektorát – tel. 974 632 252.

Dnes před jednou hodinou odpolední došlo v Moravském Krumlově k dopravní nehodě. Řidič osobního vozidla Ford Focus srazil na přechodu pro chodce patnáctiletou dívku. Událost se stala u kruhového objezdu, kdy řidič jel směrem od Ivančic.

Dívka při střetu utrpěla zranění nohy a byla převezena do nemocnice. Policisté vyzvali řidiče, aby se podrobil odbornému měření na alkohol. Negativní výsledek potvrdil, že řidič před jízdou alkohol nepil.

Dopravní policisté nyní zjišťují okolnosti dopravní nehody a provádí neodkladné úkony. Provoz v daném úseku musel být na nezbytnou dobu omezen a řidiči projížděli pouze jedním jízdním pruhem. Celá událost zůstává nadále v šetření.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Čtrnáctiletou dívku včera ve čtyři hodiny ráno podpíraly v Králově Poli tři další děti.
16.09.2018 - 18:21
Komentáře