Reklama
reklama

Policie hledá muže, který loupil a vydával se za kriminalistu

Od minulého úterý vyšetřují brněnští kriminalisté poměrně nezvyklý případ loupeže. Předcházel jí inzerát o prodeji mobilního telefonu.

Na ten odpověděl čtrnáctiletému chlapci dosud neznámý muž, jehož podobu vcelku kvalitně zachytily kamery v nákupním centru kousek od místa, kde se loupež odehrála.

Muž nejprve s mladým prodejcem probíral detaily nákupu, a pak šli dokonce do prodejny jednoho z operátorů ověřit, zda přístroje nejsou kradené. Poté chtěl jít kupující s telefonem k autu, údajně pro peníze.

Chlapec s tím nesouhlasil. Podezřelý tak změnil taktiku, prohlásil, že je z kriminální policie a že prodejce bude převezen na služebnu. To oběti připadlo logicky hodně podezřelé a zatelefonoval otci. Do hovoru se pak vložil i falešný kriminalista.

Když zjistil, že otec míří na místo, pravděpodobně se rozhodl urychleně jednat. První telefon chlapci už nevrátil a společně se dvěma ženami, které se objevily na místě, pak po chvíli přetahování odcizili i batoh s druhým přístrojem a ztratili se v davu.

Incidentu přihlíželo mnoho kolemjdoucích, nikdo však chlapci nepomohl. Spokojili se s prostým oznámením, že by mělo jít o kriminalisty. V těchto situacích je však potřeba nechat si předložit služebním průkaz s odznakem a v případě pochybností zavolat na linku 158 k prověření.

Způsobená škoda je téměř třicet tisíc korun, pachateli hrozí za loupež až desetiletý trest.

Pokud byste podezřelého muže na zveřejněných záběrech z kamer poznali, ozvěte se na linku 158.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Včera krátce po půl třetí odpoledne se u stanice Olbramkostel na železničním přejezdu střetl vlak s osobním autem.
19.08.2017 - 12:45
Největší obchodní centrum severní části Brna, Nákupní centrum Královo Pole, zná svého nového majitele. Investiční skupina CPI Radovana Vítka jej získala od britského investora do realit, skupiny...
19.08.2017 - 09:10
Dvanáctiletá dívka je pohřešovaná od úterního večera, kdy byla spatřena na zastávce Kuldova v Brně-Zábrdovicích. Policisté prověřují nemocnice i všechna známá místa.
18.08.2017 - 18:16
Tři srpnové dny, během kterých se v jihomoravské metropoli pozmění režim. Centrum i okolí ožije, noční klid vezme za své a reaguje například i Ředitelství silnic a dálnic. Do města zavítá...
18.08.2017 - 08:57
V parku na Kraví hoře čekalo dnes v noci na policistu překvapení. V nastartovaném autě seděl muž v bezvědomí. Zřejmě se pokoušel o sebevraždu.
17.08.2017 - 13:47
Stavební práce, kdy dělníci dláždili nástupiště před hlavním nádražím, jsou hotové. Pracovníci DPMB teď budou intenzivněji dohlížet na to, zda na nich cestující udržují pořádek. V plánu jsou i akce...
17.08.2017 - 08:27
Komentáře