Reklama
reklama

Policie hledá muže, který loupil a vydával se za kriminalistu

Od minulého úterý vyšetřují brněnští kriminalisté poměrně nezvyklý případ loupeže. Předcházel jí inzerát o prodeji mobilního telefonu.

Na ten odpověděl čtrnáctiletému chlapci dosud neznámý muž, jehož podobu vcelku kvalitně zachytily kamery v nákupním centru kousek od místa, kde se loupež odehrála.

Muž nejprve s mladým prodejcem probíral detaily nákupu, a pak šli dokonce do prodejny jednoho z operátorů ověřit, zda přístroje nejsou kradené. Poté chtěl jít kupující s telefonem k autu, údajně pro peníze.

Chlapec s tím nesouhlasil. Podezřelý tak změnil taktiku, prohlásil, že je z kriminální policie a že prodejce bude převezen na služebnu. To oběti připadlo logicky hodně podezřelé a zatelefonoval otci. Do hovoru se pak vložil i falešný kriminalista.

Když zjistil, že otec míří na místo, pravděpodobně se rozhodl urychleně jednat. První telefon chlapci už nevrátil a společně se dvěma ženami, které se objevily na místě, pak po chvíli přetahování odcizili i batoh s druhým přístrojem a ztratili se v davu.

Incidentu přihlíželo mnoho kolemjdoucích, nikdo však chlapci nepomohl. Spokojili se s prostým oznámením, že by mělo jít o kriminalisty. V těchto situacích je však potřeba nechat si předložit služebním průkaz s odznakem a v případě pochybností zavolat na linku 158 k prověření.

Způsobená škoda je téměř třicet tisíc korun, pachateli hrozí za loupež až desetiletý trest.

Pokud byste podezřelého muže na zveřejněných záběrech z kamer poznali, ozvěte se na linku 158.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Stánek na BVV Foto: Magistrát města Brna
Veletrh cestovního ruchu Go a Regiontour dnes začíná na brněnském výstavišti. Brno se představuje stánkem ve stylu prvorepublikové kavárny. Naláká tak na největší akci letošního roku – festival ke...
19.01.2018 - 07:16
Muzeum města Brna chystá na Špilberku výstavu „Rok 1918 – co nám válka vzala a dala…“ Foto: Magistrát města Brna
Technické muzeum v Brně, Moravské zemské muzeum, Muzeum města Brna a Muzeum Brněnska se zapojí do výstavního cyklu Republika 100, který oslaví sto let od vzniku samostatného Československa....
18.01.2018 - 15:40
Komplikace na dálnici D1 Foto: HZS JMK
Ani včera se dálnice D1 neobešla bez dlouhých kolon a nehod. Vozovka byla extrémně namrzlá a sypače soli popojížděly pomalu s kolonami, které se vytvářely v obou směrech.
18.01.2018 - 06:58
Malá lvíčata Foto: Zoo Brno
Chovateli mladých lvíčat, která se narodila 29. prosince v brněnské zoo, se podařilo pořídit první snímky těchto dvou roztomilých mláďat.
17.01.2018 - 17:40
Komentáře