Reklama
reklama

Policie hledá muže, který loupil a vydával se za kriminalistu

Od minulého úterý vyšetřují brněnští kriminalisté poměrně nezvyklý případ loupeže. Předcházel jí inzerát o prodeji mobilního telefonu.

Na ten odpověděl čtrnáctiletému chlapci dosud neznámý muž, jehož podobu vcelku kvalitně zachytily kamery v nákupním centru kousek od místa, kde se loupež odehrála.

Muž nejprve s mladým prodejcem probíral detaily nákupu, a pak šli dokonce do prodejny jednoho z operátorů ověřit, zda přístroje nejsou kradené. Poté chtěl jít kupující s telefonem k autu, údajně pro peníze.

Chlapec s tím nesouhlasil. Podezřelý tak změnil taktiku, prohlásil, že je z kriminální policie a že prodejce bude převezen na služebnu. To oběti připadlo logicky hodně podezřelé a zatelefonoval otci. Do hovoru se pak vložil i falešný kriminalista.

Když zjistil, že otec míří na místo, pravděpodobně se rozhodl urychleně jednat. První telefon chlapci už nevrátil a společně se dvěma ženami, které se objevily na místě, pak po chvíli přetahování odcizili i batoh s druhým přístrojem a ztratili se v davu.

Incidentu přihlíželo mnoho kolemjdoucích, nikdo však chlapci nepomohl. Spokojili se s prostým oznámením, že by mělo jít o kriminalisty. V těchto situacích je však potřeba nechat si předložit služebním průkaz s odznakem a v případě pochybností zavolat na linku 158 k prověření.

Způsobená škoda je téměř třicet tisíc korun, pachateli hrozí za loupež až desetiletý trest.

Pokud byste podezřelého muže na zveřejněných záběrech z kamer poznali, ozvěte se na linku 158.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Daniel Kempský
Přes 25 druhů vín z Moravy i ze světa se představí na akci Ovínění pod Petrovem, která se uskuteční 20. července na Denisových sadech v Brně. Místo, kam především mladí lidé chodí s kamarády popíjet...
16.07.2018 - 13:48
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Vážná dopravní nehoda se stala v neděli v obci Rešice na Znojemsku. Zranění po střetu dodávky s motorkou bylo pro jednoho z řidičů neslučitelné se životem.
16.07.2018 - 08:00
Pojem veřejná zeleň si v pátek velmi svérázně vyložila třiapadesátiletá žena.
15.07.2018 - 19:59
Na výstavě „Vize modernosti. Rudolf Sandalo“ na hradě Špilberku bude k vidění originální kus nábytku z vily Tugendhat – lavice, která stála před slavnou onyxovou stěnou. Výstavu unikátních originálů...
15.07.2018 - 07:35
Novou leteckou linku z Brna na Milán-Bergamo začne od nového zimního letového řádu 2018 provozovat dvakrát týdně letecká společnost Ryanair.
14.07.2018 - 19:52
V sobotu 14. 7. zahájí v Brně provoz nové středisko RETRO-USE na adrese Francouzská 36. Podobné zařízení ve Škrobárenské ulici v Brně-Černovicích, které fungovalo od roku 2016, ke stejnému dni...
14.07.2018 - 08:45
Komentáře