Reklama
reklama

Policie dopadla muže, který kradl jízdní kola

Nejen v létě, ale vzhledem k teplejší zimě stále i v tomto období využívají někteří lidé jako svůj dopravní prostředek jízdní kolo. Několik cyklistů však i během zimy přišlo o svá kola, která nechali stát ve vyškovských ulicích.

Vyškovští policisté již dopadli lapku, který se na krádeže odložených bicyklů zaměřoval. Od konce loňského listopadu do ledna letošního roku tak připravil nejméně čtyřem majitelům jízdních kol nepříjemné překvapení.

Když se totiž pro svůj dopravní prostředek po vyřízení nezbytných věcí vrátili, kolo bylo pryč. Někteří z okradených si všimli muže, který se v okolí pohyboval.

Vyškovští policisté i strážníci městské policie pak v několika případech na základě osobní znalosti notorického zloděje zakrátko dopadli a kola vrátili jejich majitelům.

Devětapadesátiletý muž se policistům přiznal ke krádežím dvou pánských a dvou dámských kol. U dvou z nich ho nezastavil ani zámek.

Bicykl, který se mu zalíbil, si prostě vzal, protože zrovna neměl na čem jezdit. Zatím vyčíslená škoda přesahuje šest tisíc korun.

Milovníka cizích jízdních kol teď čeká obvinění z trestného činu krádež a následný soud.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Včera před desátou hodinou večer přijali záchranáři oznámení, že ve vodní nádrži Nové Mlýny se topí mladý muž.
12.08.2018 - 19:56
Křik a rány ozývající se z královopolských ulic probudily v pátek kolem třetí hodiny ráno tamní obyvatele a obrátili se na linku 156.
12.08.2018 - 07:34
Komentáře