Reklama
reklama

Policie dopadla muže, který kradl jízdní kola

Nejen v létě, ale vzhledem k teplejší zimě stále i v tomto období využívají někteří lidé jako svůj dopravní prostředek jízdní kolo. Několik cyklistů však i během zimy přišlo o svá kola, která nechali stát ve vyškovských ulicích.

Vyškovští policisté již dopadli lapku, který se na krádeže odložených bicyklů zaměřoval. Od konce loňského listopadu do ledna letošního roku tak připravil nejméně čtyřem majitelům jízdních kol nepříjemné překvapení.

Když se totiž pro svůj dopravní prostředek po vyřízení nezbytných věcí vrátili, kolo bylo pryč. Někteří z okradených si všimli muže, který se v okolí pohyboval.

Vyškovští policisté i strážníci městské policie pak v několika případech na základě osobní znalosti notorického zloděje zakrátko dopadli a kola vrátili jejich majitelům.

Devětapadesátiletý muž se policistům přiznal ke krádežím dvou pánských a dvou dámských kol. U dvou z nich ho nezastavil ani zámek.

Bicykl, který se mu zalíbil, si prostě vzal, protože zrovna neměl na čem jezdit. Zatím vyčíslená škoda přesahuje šest tisíc korun.

Milovníka cizích jízdních kol teď čeká obvinění z trestného činu krádež a následný soud.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news
Devadesátiletou seniorku oblečenou pouze do pyžama zahlídla kolemjdoucí žena v Černých Polích. Chtěla jí pomoct, ale zmatená důchodkyně nedokázala říct, co potřebuje.
20.02.2018 - 07:04
Novinky a trendy ze světa potravinářství přinese od 27. února do 2. března na brněnské výstaviště Mezinárodní potravinářský veletrh SALIMA. Tradičně jej doplní i další veletrhy z příbuzných oborů -...
19.02.2018 - 18:08
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Bary, restaurace i diskotéky. Takové brněnské podniky měli v hledáčku policisté v noci z pátku na sobotu. Kontrolovali, zda tam neodchází k prodeji alkoholu mladistvým. To, co odhalili v jednom...
19.02.2018 - 13:34
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Marnými sliby se chtěl trestu vyhnout muž, který se v sobotu brzy ráno pokoušel vloupat do sklepa v Židenicích. Upozornil na sebe kvůli dřevěné tyči s kterou popocházel a tím na sebe upoutal...
19.02.2018 - 07:45
Prvním mládětem roku 2018 je v brněnské zoo samice zebry Grévyho. Chovatelé jí vybrali jméno Mia.
18.02.2018 - 11:03
Svérázným způsobem se v Újezdu u Brna dostával do psychické kondice před několika dny čtyřiadvacetiletý mladík.
18.02.2018 - 08:24
Komentáře