Reklama
reklama

Policie dopadla gang, který okrádal seniory i jeptišky. Bral peníze i šperky

Jihomoravská policie zadržela Slováka, který s komplici vykrádal domovy důchodců a pečovatelská zařízení po České republice. Vyšetřovatelé jej zatím obvinili v deseti případech, krádeží je ale možná víc než sto dvacet. Osmatřicetiletému Slovákovi, který je nyní ve vazbě, hrozí až osm let vězení. Jeho tři komplice bude z podnětu českých kriminalistů vyšetřovat policie na Slovensku.

Začátkem července, kdy věřící slavili příchod slovanských věrozvěstů na Velkou Moravu, už policisté ze zásahové jednotky přikládali pouta pachateli. Osmatřicetiletý Slovák má na svém kontě minimálně deset případů krádeží vloupáním, kterých se dopouštěl na území pěti krajů. Na Slovensku byli zatčení jeho tři pomocníci - jeden muž a dvě ženy, všichni Slováci. Ti hlídali venku, aby mohl pachatel klidu loupit.

 

Scénář povedené skupinky byl vždy stejný. Předem si natipovali domovy důchodců či pečovatelské domy, vykrást se neštítili ani ústav pro postižené nebo klášter jeptišek. Zjistili si, kde jsou kamery nebo zabezpečovací zařízení, které vyřadili z provozu. Jejich poznávacím znamením byl také rozsypaný pepř na parapetech oken, kterými se dostávali dovnitř. "Zadržený muž byl obratným lezcem a problém pro něj nebyl ani vyšplhat se do patra po hromosvodu. Pod rouškou tmy se pak násilím dostal až do kanceláře, kde hledal trezor. Ten vypáčil a odnesl z něj peníze. Zajímavé bylo, že mince pachatelé nechávali na místě a odnášeli si pouze papírové bankovky," uvedla mluvčí policie Petra Vedrová.

 

V řadě případů si babičky do trezoru v kanceláři uložily i šperky, které zloději vzali také, aby je následně zpeněžili ve slovenských zastavárnách. Klec spadla začátkem července, kdy jihomoravská zásahová jednotka hlavního pachatele, který se na výpravy za lupem vydával i sám, zadržela přímo na dálnici u Velké Bíteše.

 

Kriminalisté osmatřicetiletého muže ze Slovenska obvinili z trestného činu krádeže a poškození cizí věci v minimálně deseti případech spáchaných na území pěti krajů. Jeho trestní stíhání však pravděpodobně ještě bude rozšířeno o další skutky. Způsobená škoda se vyšplhala k milionu korun. Většina peněz odcizených seniorům a postiženým skončila v hracích automatech.

 

Muži, který je stíhaný vazebně, hrozí za jeho jednání až osm let za mřížemi. S pobytem ve vězení už má své zkušenosti, protože kradl už dříve i na rodném Slovensku. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Komentáře