Reklama
reklama

Policie chytila mezinárodně hledaného muže

V pátek dopoledne se kyjovským policistům podařilo vypátrat mezinárodně hledaného pachatele. V obci Dambořice si policejní hlídka všimla muže, u kterého jim tzv. policejní smysl napovídal, aby jej zkontrolovali.

Ve chvíli, kdy muž zaregistroval služební vozidlo, začal před ním utíkat. Policisté muže pronásledovali, a když vběhl do úzké uličky mezi domy, museli policisté vystoupit a utíkat za ním.

Po krátké honičce jej dostihli a zadrželi. Dopadený muž s policisty odmítal jakkoliv komunikovat a nespolupracoval. Z toho důvodu jej policisté eskortovali na služebnu k dalšímu opatření. Tam byl muž ztotožněn a také vyšel najevo důvod jeho útěku.

Jedná se o čtyřiatřicetiletého muže, který je v Rakousku trestně stíhán za majetkovou trestnou činnost a hrozí mu několikaleté vězení. Rakouská strana na něj tedy vydala Evropský zatýkací rozkaz.

Zadržený muž nyní čeká na rozhodnutí soudu o jeho vydání do zahraničí.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře