Reklama
reklama

Podvody na internetu kvetou. Lidé marně čekají na zboží, které zaplatili

Policisté řeší opět několik případů, kdy si lidé objednali zboží na různých internetových portálech. Přestože je zaplatili, nic nedostali.

Své o tom ví například žena z Vyškova, která si už začátkem srpna objednala zásilku desíti balíků značkových dětských plen. Přestože poslala peníze na uvedený účet, ani za dva měsíce svoje zaplacené zboží nedostala. Přišla tak o téměř 3 tisíce korun.

Velmi podobnou zkušenost s obchodováním přes internet má i muž z Boskovicka. Ten si na internetu vybral a zaplatil mixážní pult v hodnotě asi 1 tisíce korun. A to už koncem července. Také za zboží zaplatil dopředu, do dnešního dne však nemá ani mixážní pult, ani svoje peníze nazpět. Přitom se snažil několikrát prodejce kontaktovat, jak telefonicky, tak i elektronickou poštou. Prodejce se nejprve vymlouval, že se nemůže dostat na svůj účet, aby se přesvědčil, zda peníze přišly. Pak už na téma zaslání pultu odmítal komunikovat.

„Oba případy si už k šetření převzali policisté,“ uvedla mluvčí policie Iva Šebková.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
V Jihomoravském kraji prudce vzrostl počet lidí s tuberkulózou. Zatímco v roce 2016 bylo v kraji 47 nemocných, loni jejich počet vzrostl na 66.
21.03.2018 - 19:53
Energetici z jaderné elektrárny Dukovany úspěšně dokončili výměnu paliva v druhém výrobním bloku. Výměna skončila včera ve 14 hodin, odstávka však pokračuje. Stejně tak další servisní práce.
21.03.2018 - 18:00
První velký knižní čtvrtek letošního roku nabídne nadšencům do literatury patnáct knižních novinek různorodých žánrů od domácích i zahraničních autorů. Nebude chybět ani doprovodný program v podobě...
21.03.2018 - 15:55
Vizualizace nového pavilonu Foto: MMB
Zpracováním investičního záměru na vybudování nového pavilonu v areálu Úrazové nemocnice odsouhlasili včera brněnští radní. Mohlo by se začít stavět v roce 2020.
21.03.2018 - 10:51
Sportovec kraje Adam Ondra
Lezec Adam Ondra se stal nejlepším sportovcem Jihomoravského kraje za minulý rok. Obhájil tak své loňské vítězství v této anketě. Vyhlášení se konalo v úterý 20. března 2018 v Brně.
21.03.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Nízkopodlažní vozy s klimatizací a s možností jezdit bez trolejového vedení. Dodávka nových parciálních trolejbusů přijíždí v těchto dnech do Brna. Jedná se o první vozy tohoto druhu, kterými...
20.03.2018 - 14:57
Komentáře