Reklama
reklama

Podvody na internetu kvetou. Lidé marně čekají na zboží, které zaplatili

Policisté řeší opět několik případů, kdy si lidé objednali zboží na různých internetových portálech. Přestože je zaplatili, nic nedostali.

Své o tom ví například žena z Vyškova, která si už začátkem srpna objednala zásilku desíti balíků značkových dětských plen. Přestože poslala peníze na uvedený účet, ani za dva měsíce svoje zaplacené zboží nedostala. Přišla tak o téměř 3 tisíce korun.

Velmi podobnou zkušenost s obchodováním přes internet má i muž z Boskovicka. Ten si na internetu vybral a zaplatil mixážní pult v hodnotě asi 1 tisíce korun. A to už koncem července. Také za zboží zaplatil dopředu, do dnešního dne však nemá ani mixážní pult, ani svoje peníze nazpět. Přitom se snažil několikrát prodejce kontaktovat, jak telefonicky, tak i elektronickou poštou. Prodejce se nejprve vymlouval, že se nemůže dostat na svůj účet, aby se přesvědčil, zda peníze přišly. Pak už na téma zaslání pultu odmítal komunikovat.

„Oba případy si už k šetření převzali policisté,“ uvedla mluvčí policie Iva Šebková.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře