Reklama
reklama

Podvodník obalamutil prodavačku. Sebral šperky za půl milionu korun

Zajímavým trikem obalamutil prodavačku v klenotnictví v centru Brna muž, který hovořil česky a rusky. Během deseti minut získal nepozorovaně v prodejně šperky za čtvrt milionu korun. Policie zveřejnila jeho fotografii z bezpečnostní kamery a žádá veřejnost o pomoc v pátrání po zloději.

Velmi přesvědčivě zapůsobil na prodavačku v Orlí ulici v centru Brna dosud neznámý pachatel. v úterý ve čtvrt na dvě si přišel vybrat  šperky, které údajně potřeboval pro své modelky na show v jednom brněnském hotelu. Aby dodal vážnost svým slovům, na pult položil balíček bankovek. „A tak prodavačka postupně pokládala na pult šperky na výběr. Vždy když se k zákazníkovi otočila zády pro další plato, z hromádky něco zmizelo,“ popsal nový trik krádeže mluvčí policie Pavel Šváb. Nakonec muž, který hovor prokládal ruskými slovíčky, odešel z prodejny bohatší o šperky za 250 tisíc korun.

Jednalo o muže  bílé pleti, bylo mu asi 40 let. Byl robustnější 180 cm vysoké postavy a tvář mu zdobila bradka. V den krádeže měl na sobě oblečenu tmavě hnědou bundu, světlou košili  a tmavě modré  rifle. Kolem krku měl šálu.

„Pokud byste poznali muže na fotografii, nebo měli k případu jakékoliv další informace, ozvěte se nám na linku 158 nebo přímo kriminalistům na telefon 974 624 477,“ požádal policejní mluvčí lidi.

Autor: 
redakce
Aktuálně
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Auta na zákazu zastavení Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Není složité narazit v Brně na řidiče, kteří nedodržují dopravní předpisy. Někteří si dokonce pletou značku zákazu zastavení se značkou parkoviště.
22.03.2018 - 10:29
Komentáře