Reklama
reklama

Podvodník obalamutil prodavačku. Sebral šperky za půl milionu korun

Zajímavým trikem obalamutil prodavačku v klenotnictví v centru Brna muž, který hovořil česky a rusky. Během deseti minut získal nepozorovaně v prodejně šperky za čtvrt milionu korun. Policie zveřejnila jeho fotografii z bezpečnostní kamery a žádá veřejnost o pomoc v pátrání po zloději.

Velmi přesvědčivě zapůsobil na prodavačku v Orlí ulici v centru Brna dosud neznámý pachatel. v úterý ve čtvrt na dvě si přišel vybrat  šperky, které údajně potřeboval pro své modelky na show v jednom brněnském hotelu. Aby dodal vážnost svým slovům, na pult položil balíček bankovek. „A tak prodavačka postupně pokládala na pult šperky na výběr. Vždy když se k zákazníkovi otočila zády pro další plato, z hromádky něco zmizelo,“ popsal nový trik krádeže mluvčí policie Pavel Šváb. Nakonec muž, který hovor prokládal ruskými slovíčky, odešel z prodejny bohatší o šperky za 250 tisíc korun.

Jednalo o muže  bílé pleti, bylo mu asi 40 let. Byl robustnější 180 cm vysoké postavy a tvář mu zdobila bradka. V den krádeže měl na sobě oblečenu tmavě hnědou bundu, světlou košili  a tmavě modré  rifle. Kolem krku měl šálu.

„Pokud byste poznali muže na fotografii, nebo měli k případu jakékoliv další informace, ozvěte se nám na linku 158 nebo přímo kriminalistům na telefon 974 624 477,“ požádal policejní mluvčí lidi.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Komentáře