Reklama
reklama

Podvodníci z Brna připravili 2364 lidí celkem o 16,5 milionu korun

Policie stíhá dva šéfy firem Golden Prize Company a Wüstenrolt za rozsáhlé úvěrové podvody. Podle spisu připravili od května 2010 pod příslibem získání výhodného úvěru 2364 klientů celkem o 16,5 milionu korun. Muži je stíháni na svobodě, hrozí jim deset let vězení.

Jde o dva mladíky z Brna, kteří prostřednictvím internetu a inzerátů nabízeli rychlé získání úvěru. Zaměstnávali osmdesát obchodních zástupců v celé republice. Klient měl slíbeno získání rychlého úvěru, bez ohledu na to, v jaké je finanční situaci.

Zájemce musel jen zaplatit vratnou zálohu. Když ji uhradil, byla mu doručena na mobilní telefon sms, že jeho úvěr byl schválen. Ani jeden ze zákazníků ale peníze nikdy nedostal.

Celkem přitom lidé platili coby vratné zálohy od 3500 korun, při žádosti o půjčku 50 tisíc korun, do 20 tisíc korun při žádosti o půjčku půl milionu korun.

Na trhu nejprve působila firma Golden Prize Company. Když se dostala do potíží, nahradila ji společnost Wüstenrolt. Nemá nic společného se známou bankovní společností Wüstenrot. "Pachatelé se jen inspirovali jejím jménem," uvedl vedoucí jihomoravské hospodářské kriminální policie Rostislav Šenk.

Podvodníkům naletěl i strojvedoucí z jihomoravského města pan Jiří. Myslel, že jedná s obchodníky známé společnosti a na záloze zaplatil 12 tisíc korun. "Touto platbou jsme se dostali do ještě větších potíží," přiznal muž, který nyní svoji finanční situaci řeší s odborníky a žádostí soud o osobní bankrot.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře