Reklama
reklama

Podvodníci z Brna připravili 2364 lidí celkem o 16,5 milionu korun

Policie stíhá dva šéfy firem Golden Prize Company a Wüstenrolt za rozsáhlé úvěrové podvody. Podle spisu připravili od května 2010 pod příslibem získání výhodného úvěru 2364 klientů celkem o 16,5 milionu korun. Muži je stíháni na svobodě, hrozí jim deset let vězení.

Jde o dva mladíky z Brna, kteří prostřednictvím internetu a inzerátů nabízeli rychlé získání úvěru. Zaměstnávali osmdesát obchodních zástupců v celé republice. Klient měl slíbeno získání rychlého úvěru, bez ohledu na to, v jaké je finanční situaci.

Zájemce musel jen zaplatit vratnou zálohu. Když ji uhradil, byla mu doručena na mobilní telefon sms, že jeho úvěr byl schválen. Ani jeden ze zákazníků ale peníze nikdy nedostal.

Celkem přitom lidé platili coby vratné zálohy od 3500 korun, při žádosti o půjčku 50 tisíc korun, do 20 tisíc korun při žádosti o půjčku půl milionu korun.

Na trhu nejprve působila firma Golden Prize Company. Když se dostala do potíží, nahradila ji společnost Wüstenrolt. Nemá nic společného se známou bankovní společností Wüstenrot. "Pachatelé se jen inspirovali jejím jménem," uvedl vedoucí jihomoravské hospodářské kriminální policie Rostislav Šenk.

Podvodníkům naletěl i strojvedoucí z jihomoravského města pan Jiří. Myslel, že jedná s obchodníky známé společnosti a na záloze zaplatil 12 tisíc korun. "Touto platbou jsme se dostali do ještě větších potíží," přiznal muž, který nyní svoji finanční situaci řeší s odborníky a žádostí soud o osobní bankrot.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Komentáře